Vlakem do Polska k moři na Hel vás sveze nový rychlík Wydmy


Vaše dovolená vlakem může začít na Severní Moravě v Bohumíně, odkud vyráží od 26. června nový rychlík Wydmy a s ním dojedete až do Polska k moři na poloostrov Hel a do dalších přímořských letovisek.

Vlak Bohumín – Hel

Tento rok můžete vyrazit objevovat krásy polského pobřeží Baltu vlakem. České dráhy zajistily „prodloužení“ polského vlaku až do Bohumína, takže díky tomu můžete využít od 26.6. do 31.srpna 2020. Noční rychlík Wydmy bude jezdit každý den.

Vlakem do Polska k moři na poloostrov Hel

Vlak bude odjíždět z Bohumína večer ve 20:12h a ráno budete v Polsku u Baltského moře, kdy projede městy Gdaňsk, Sopoty, Gdyně a jízdu ukončí v letoviscích Leba a Hel. Zpět do České republiky bude odjezd z Helské kosy ve večerních hodinách a příjezd do Čech do Bohumína bude dopoledne druhý den v 8:31h.

Cena začíná na 624 kč, bude ale nutná nová Včasná jízdenka Polsko pro trasu Ostrava – Hel.

Poslední vlak jede 31.8. z Helu a v ČR bude 1.září dopoledne.

V případě, že jste z jiné části České republiky, ale také byste rádi navštívili Balt vlakem, nezoufejte. Můžete využít denní i noční vlaky s přestupem ve Varšavě, opět při zakoupení včasné jízdenky.

Ceny z Ostravy + Praha a Brno

  • Ostrava – Gdaňsk od 624 kč
  • Z Brna od 754 kč
  • Z Prahy od 884 kč

Cesta vlakem bohužel není možná s jízdním kolem.

Hodně dotazů bylo na to, jak je možné že rychlík jede současně do Leby i na Hel. Tak pro upřesnění, celý vlak má celkem 12 vagonů. Všechny dojedou společně do Gdyně, kde se jich 6 odpojí a ty pojedou směr Leba a těch „prvních 6“ bude pokračovat na Hel. Nikde se nepřestupuje, díky tomu, že jsou nutné místenky, budete přesně vědět, v jakém vagonu máte sedět a zda jedete správně.

Včasná jízdenka se začíná prodávat v červnu v rámci předprodeje.

Další informace najdete na webu Českých drah zde.

Aktuálně – léto 2020:

Tento rok jezdí z Bohumína přímý vlak R405 Pirat do Kolobřehu a další přímý spoj R401 Wolin přes Mezizdroje i do města Svinoústí, což je pěkné město vedle asi více známého Miedzyzdroje, kde jsme bylo vloni s rodinou a bylo to tam opravdu super, jak popisuji ve zhodnocení polské dovolené.