Vlakem z Ústí nad Labem do Mělníka

Konečně je tu jaro a tak vyrážíme na výlety nejen autem, ale i vlakem. Tentokrát jsme jeli do Mělníka.

Toto krásné město jsem sice několikrát projížděl, ale v centru nikdy nebyl, tak jsme se rozhodli to s rodinou napravit.

Autem na vlakové nádraží Ústí n.L. – Západ

vlakové nádraží Ústí nad Labem západ

Protože bydlíme v okrajové části města, nedaleko Střižáku, nejlepší volba je jet na nádraží autem a odtud vlakem. Sice by se toto dalo jít pěšky, ale je to asi 6km a pak i 6 zpátky a to už by po celodenním courání po Mělníku bylo nad naše síly :) Autobusem by nás jen jedna cesta stála 18+18+9+9 = 54kč, zpět to samé a dovolím si tvrdit, že autem  bych toto ujel 2x.

Míst k parkování u nádraží je zde dost a zdarma, takže nemusíte mít obavy, že by nebylo kde nechat vaše auto.

Vyrážíme ze západního nádraží v Ústí

Cesta do Mělníka z Ústí trvá cca hodinu, kdo bude pozorně koukat z okénka, uvidí některá místa, o kterých jste si zde mohli přečíst. Než dojedete na Střekov, což je další ústecké nádraží, cestou uvidíte historické popraviště, zámeček Větruše a z železničního mostu přes řeku Labe je dobře vidět i ústecké nábřeží.

Střekov

Ze Střekova vlak dále jede přes Sebuzín, odtud je vidět přes řeku na kopci stojící Dubický kostelík, vyhlídka v Moravanech a také Doerellova vyhlídka.

Jeli jsme osobákem, takže vlak zastavoval v každé stanici, ale zastávek na Mělník není snad ani 10, takže se to dá. Osobák jede hodinu a rychlík 50 minut.

Další stanice za Sebuzínem jsou Libochovany. Zde vystupovalo pár turistů a bylo mi jasné, že mířili na Kalvárii nebo-li ke Třem křížům. To je parádní vyhlídka na České středohoří.

TIP: Kde hledat aktuální vlakové spojení v počítači i mobilu.

Než vlak dojel do Velkých Žernosek, mohli jsme si z dáli prohlédnout Lovoš, po Milešovce další z často navštěvovaných turistických cílů v okolí.

Litoměřice

Litoměřice, moje rodné město a stejně krásné jako Mělník, bylo další zastávkou. Z nádraží je vidět část cyklostezky a okruh pro inline bruslení , kam také často s dětmi jezdíme.

Dále vlakem pojedete přes Křešice, Polepy, Hošťka, Štětí – odtud je dobře vidět památná hora Říp, Liběchov, Mělník – Mlazice a cílová je  stanice Mělník. Nezapomeňte vystoupit, často tento vlak jezdí až do Lysé nad Labem nebo Kolína.

Kudy z vlakového nádraží Mělník do centra města

Z mělnického nádraží dojdete po cca 2km do centra města. Půjdete kolem menšího parku, kde uvidíte kachny a také nutrie.

Doporučuji použít mobilní mapy od Seznamu, díky kterým se neztratíte a třeba objevíte další místa, kam se budete chtít podívat.

Mělník - kachyn a nutrie

Minete autobusové nádraží (vlevo) a také potraviny Penny market (za nádražím). Poté přejdete hlavní silnici a stále do mírného kopce pokračujte až do cíle.