Vlčí jámy Horní Blatná – přírodní památka

Přírodní památku Vlčí jámy najdete v Karlovarském kraji na Blatenském vrchu nedaleko zdejší rozhledny. Určitě toto místo stojí za to navštívit.


Vlčí jámy Horní Blatná (Krušné hory)

Pokud se vydáte stejně jako my na rozhlednu, pak můžete odtud pokračovat za restaurací z kopce po červené turistické značce, odkud vede naučná stezka a dojdete k první zajímavosti, kterou je ledová vlčí jáma. Ta vznikla vytěžením cínovce, je hluboká a zajímavostí je to, že ani v létě tu nemizí sníh, který zde v zimě napadl. V době naší návštěvy bylo venku snad 30C, ale tady tak o 8-10 stupňů méně, takže na ochlazení prima místo. Jen se zase zahřejete při cestě po schodech nahoru, neboť jich zde je asi 40. Poté co si toto místo prohlédnete, jděte dále z kopce po prašné cestě.

Dojdete k první vyhlídce, ale bohužel zde jdou zábrany, přes které se samozřejmě lézt nesmí a tak moc zajmavých fotek neuděláte.

Lepší je popojít o cca 200 metrů níže stále po cestě a pak odbočit vlevo podél skály, odkud budete mít výhled lepší, tak jak je vidět na první fotce.

Kdo by si chtěl procházku užít komplet až do Horní Blatné, tak samozřejmě může. My šli zpět stejnou cestou kudy jsme přišli a bohužel neviděli parádní 4 metrovou lavičku, která na vás čeká skoro na konci NS.

Fotogalerie

Ubytování v okolí

Zajímavá místa v Krušných horách:

1 komentář u „Vlčí jámy Horní Blatná – přírodní památka“

  1. Jindy to nedělám ale dnes musím.Dnes jsme si udělali výlet do Horní Blatné a pěšky jsme šly na rozhlednu přez Vlčí jámy.Veškeré kouzlo tohoto kousku přírody je pryč.Zničené novým chodníkem z dlažebních kostek a uzavřením přístupu do soutězky.Nové zábradlí pěkné ale zbytek hrůza a děs.To už je lepší procházka po Václaváku.

Napsat komentář