Vlčí výběh – Srní


Původní osada Srní (založená roku 1726) získala své jméno podle hojného výskytu srnčí zvěře. Dnes je ale obec Srní spojována spíše s knihami Karla Klostermanna, originálním dřevěným kostelem, četnými turistickými trasami, které využívají letní i zimní návštěvníci, a především vlčím výběhem – netradičním vhledem do života vlčí smečky.

Pod pojmem vlčí výběh si ale nepředstavujte větší klec a v ní snadno spatřitelné vlky. Jedná se o cca 300 hektarů ohraničený prostor, v němž při troše štěstí spatříte jednotlivé vlky nebo celou smečku. A kudy se k visuté lávce, z níž pozorujete život vlků, dostanete?

Vlčí stezka

Výlet za vlky zahájíte od informačního střediska, které mimo jiné nabízí velké množství zajímavostí o životě vlků včetně webkamer umístěných ve výběhu, můžete si zde zakoupit kávu a různé suvenýry. Příjemné je i posezení před budovou infocentra, kde je nejen dostatek stolů a lavic, ale také dětské hřiště. Výpravu za vlky tedy zahájíte zde a máte na výběr ze dvou cest – jeden okruh je trochu náročnější, ale dá se zvládnout i s malými dětmi.

Vzdálenost od informačního střediska je cca 2 km a po celou dobu půjdete po zpevněné lesní cestě, která je doplněná tematickými vzdělávacími tabulemi.

V cíli vás pak čeká visutá lávka (ve výšce cca 4 až 5 metrů), která je částečně zakrytá – nabízí tak prostor pro svačinu a odpočinek. Po celé délce vyhlídky je velké množství naučných tabulí, které poskytují zajímavé informace o životě vlků.

Stezka je nově vybudovaná, široká a procházka po ní moc příjemná. Je dlouhá cca 300 metrů a tichému pozorovateli se určitě podaří spatřit několik vlků – ať volně se pohybujících, či spících. Doporučuji na stezku vyrazit brzy ráno, kdy je tam ještě málo lidí a vlci nejsou rušeni – v tuto dobu jich zahlédnete klidně šest a více. A to je opravdu krásná podívaná!

Výlet na Srní je příjemnou zastávkou na Šumavě, která bude bavit všechny bez rozdílu věku.

Ubytování v okolí

Fotogalerie

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář