Vodní dům Hulice u Zruče nad Sázavou


Ve středočeském kraji, nedaleko vodní nádrže Švihov, se nachází obec Hulice, kam můžete zamířit za poznáním přírody. Objevíte svět vodních jevů a živočichů, kteří jsou součástí expozice muzea zvaného Vodní dům.

Parkování

Na okraji Hulic naleznete prostorné parkoviště, kde můžete zdarma nechat svůj vůz. Už z parkoviště uvidíte novotou zářící areál, který se skládá z moderního kamenného domu a okolního parku.

Vodní dům Hulice recenze

Vstoupit můžete okolo vodního hřiště, kde vaše ratolesti mohou vyzkoušet různé vodní mlýnky, vodu lze zahradit malými hrázemi, objevíte vodní děla nebo si prohlédnout umělý vodopád.

V této zábavní části se můžete pohybovat bosí a libovolně si smočit nohy, tudíž je tento výlet perfektním cílem v horkých dnech.

Okolo hřiště je několik míst k sezení a konzumaci – přinesenou svačinu nebo horký nápoj z místního automatu si zde můžete vychutnat u stolku, zatímco děti dovádí ve vodě.

Vodní dům Hulice u přehrady Želivka

Vodní hřiště je možné využít po zakoupení vstupenky v pokladně, kde si můžete pořídit i některý ze suvenýrů. V nabídce jsou i home made produkty, jako jsou různé šperky nebo třeba mýdla.

Vstupné

Koupit si lze jak jednotlivé vstupenky, rodinný vstup, ale také zvýhodněnou kartu se vstupy do dalších míst v okolí, které můžete se slevou navštívit.

Otevírací doba

Otevřeno je od úterý do neděle a to i o státcích svátcích.

  • Duben – září:  9 –  17 h
  • Říjen – březen:  9 – 16 h

Do muzea vstoupíte tunelem, za nímž naleznete expozici. V ní se seznámíte například s druhy ryb nebo zjistíte, jak dlouho žijí vážky. Ochutnat můžete i vodní prameny v jednorázovém kelímku, který si sami složíte z papíru. Menší návštěvníci si mohou vyzkoušet, jaké to je být uvnitř škeble. Ve Vodním domě je připraveno několik sluchátek s audio nahrávkami zvuků zvířat, které si můžete interaktivně zvolit na displeji a poslouchat, jaký rámus vydávají.

Zajímavým a jistě lákavým prvkem muzea je možnost vyrobit si z vodní páry vlastní mrak.

Součástí expozice je také venkovní areál, ke kterému se dostanete po schodišti vedoucím od vodního hřiště. Můžete zde obdivovat divoké rostliny a prostorné jezírko. K němu se přiblížíte ještě více po dřevěném molu, ze kterého je na okolní upravenou krajinu hezký pohled. Pěšinou venkovního areálu dojdete zpět k parkovišti, kde vaše návštěva může končit, pokud si děti nechtějí projít vnitřní i venkovní areál s vodními atrakcemi ještě jednou či vícekrát. A pokud vám výlet ještě nestačil, v obci Hulice je také muzeum Včelí svět, kde svoje nově nabyté znalosti z přírodovědy ještě rozšíříte.

Web: www.vodni-dum.cz

Zajímavosti v okolí:

Napsat komentář