Vodní plochy Lobezská louka – Plzeň


V rámci dnešního tipu na výlet bychom Vás rádi pozvali do Plzně. Západočeská metropole tradičně nabízí celou řadu historických památek a koná se tu i nespočet různých kulturních akcí, které jsou více či méně notorické známé, proto se podíváme na místo, o kterém řada lidí neví, přičemž ho doposud nenavštívila ani řada místních.

Už z toho důvodu, že existuje vcelku krátkou dobu. Konkrétně pak bylo dobudováno až v roce 2016. Tímto místem jsou tzv. Lobezské vodní plochy, které se rozprostírají ve stejnojmenné plzeňské městské části na velké louce, která de facto spojuje další dvě z městských čtvrtí, jimiž jsou Slovany a Doubravka. Toto místo představuje velice klidnou oázu v pulzujícím městě, kde si můžete odpočinout, případně provádět různé volnočasové aktivity. Jeho výhodou je rovněž to, že se nachází jen pár minut jízdy od dálnice na Prahu, tudíž se ideálně hodí, i když Plzní pouze projíždíte a hledáte útočiště, kde si můžete chvilku odpočinout, případně se svlažit v horkých letních dnech nebo jen protáhnout nohy procházkou kolem řeky Úslavy, která teče bezprostředně vedle. Mimochodem podél této řeky najdete také celou řadu informačních tabulí o historii Lobez, samotném areálu, ale i zajímavosti o fauně a flóře, se kterou se můžete v okolí setkat. Ostatně různých stezek je zde vícero, jelikož Lobezské vodní plochy jsou součástí velkého Lobezského parku, který kopíruje takřka celou rozlohu této městské části. Hodí se i pro projížďku na kole.

Vodní plochy Lobezská louka Plzeň

Samotné vodní plochy Lobezská louka pak nabízejí hned dvě jezírka, přičemž první z nich je větší, přizpůsobené k plavání, zatímco druhé je pak určeno pro děti jako menší brouzdaliště. Kolem obou jsou pak písčité pláže. Víceméně kdekoliv kolem nich je možné posedět, a to buď na kamenných schodech, na trávě, ale i na již zmíněném písku.

Navštivte také Košutecké jezírko

Areál dále nabízí i další možnosti vyžití. V první řadě se zde nachází několik míst, kde si můžete v klidu sníst svačinu, kterou si můžete ostatně zakoupit i v občerstvení, jenž bývá po většinu roku v provozu. Je tu i velké hřiště s prolézačkami pro děti, ale třeba i pískové hřiště pro petangue. Zkrátka vše, co uplatníte při idylickém odpoledni poblíž vody.

Hřiště - Lobezská louka Plzeň

Pakliže tolik neholdujete památkám a hledáte spíše místo pro relaxaci, Lobezské vodní plochy nabízejí mírumilovné útočiště v širším centru města, které se perfektně hodí pro sportovní činnosti, ale třeba i na procházku s Vaším čtyřnohým miláčkem. Zkrátka kousek přírody, který působí jako balzám na duši v zastavěné městské džungli.

Kam dál v okolí: