Vodopády Theologos Thassos Řecko


Velkým překvapením pro nás bylo zjištění, že zde na ostrově je možné v horkém létě navštívit vodopády. Takže bylo jasné, co bude první cíl výletu letošní dovolené půjčeným autem.

Kefalogourna waterfalls Theologos – kudy autem

Od hotelu Green Bay na jihu ostrova Thassos jsme jeli přes letovisko Limenaria až do Potosu, kde odbočíte vlevo a pojedete do obce Theologos.

Parkování

Moc míst tu k parkování není. Jedno z bezplatných parkovišť v centru obce, odkud je to nejblíže na vodopády, bylo plné, jak se podívejte na fotce.

Theologos Thassos parkování 1

Jeli jsme tedy dál do kopce a doufali, že místo najdeme. A našli. Za obcí je hřbitov Ai-Giannes, kde je několik míst, kde auto lze nechat zdarma.

Theologos Thassos parkování 2

Cesta k vodopádům Kefalogourna

Půjdete z kopce podle šipky až dojdete k prvnímu menšímu vodopádu.

K vodopádům

Theologos Thassos vodopád 1

V tuto chvíli si můžete říct, že to je vše, ale není, jděte dále opatrně po tom korytu vpravo, kde teče voda a pak kousek po cestě a dojdete k místu, které jste chtěli vidět. To je ten vodopád. Fotky můžete udělat zeshora, jak vidíte zde.

Theologos Thassos vodopád 2

Nebo můžete je sejít až dolů, přeskočit kousek potůčku a vyfotit si vodopád odtud. Řekněte, není to paráda? Podle mě jeden z TOP výletů a míst, kam se zde na ostrově musíte podívat.

Theologos Thassos vodopád

Theologos Thassos vodopád 3

Cesta zpět k autu

Protože nemám rád chodit stejnou cestou tam i zpět, šli jsme si prohlédnout obec Theologos, kde je zajímavý kostel Agia Paraskeue a o kousek níže i muzeum.

Kostel Agia Paraskeue Theologos Thassos

Ve vesnici najdete několik restaurací, také obchod, kdo by si chtěl něco koupit třeba jen na malou sváču, je tu autobusová zastávka, pokud nebudete mít půjčené auto, teoreticky můžete dojet i tímto způsobem, i když cestování busem v Řecku je často adrenalin :)

A ulicí, kterou přijedete, dojdete následně i zpět k autu.

Theologos Thassos

Pro zajímavost fotka, jaké tady mají turistické rozcestníky.

Theologos Thassos turistický rozcestník

Nakonec jsem zjistil, že vodopádů je zde několik, ne jen tento. Je tedy jasné, že sem na Thassos budeme muset vyrazit ještě jednou – potřetí.

Přečtěte si i další články o Thassosu.

Napsat komentář