Vojslavický most – tip na výlet cestou po dálnici D1

Most u Vojslavic je zajímavé místo, které můžete navštívit během cesty po dálnici D1 z Prahy do Brna nebo naopak. Jeli jsme nedávno na Vysočinu do Jihlavy a tak jsme se zde stavili.


Historie vojslavického mostu

Tento dvojmost se nachází nedaleko Humpolce nad řekou Želivka. Stavba dálnice na tomto místě začala v roce 1939, ale byla ukončena v roce 1950.

Je to zajímavý pocit mít nad sebou dálniční most, odkud je slyšet provoz a zároveň se procházet po mostě historickém, kde vede normální silnice spojující obce Hořice a Vojslavice.

Jedná se o zajímavou historickou památku, hodně oblíbenou motorkáři, kteří zde často pořádají své srazy. Výhoda je zřejmá, i my zde byli v únoru, kdy počasí nebylo nic moc, ale díky mostu nad vámi budete v suchu.

Vojslavický most

Vojslavický most 2

Kudy autem

Při cestě z Prahy sjeďte exitem 75 u Hořic, poté pokračujte po mostě přes dálnici a následně vpravo směr Vojslavice.

Kdo pojede ve směru od Brna, ten využije exit 81 a přes Koberovice a následně Vojslavice dojedete až k mostu.

Zaparkovat lze pohodlně (ideálně na jedné z okrajových částí) a po celém mostě se projít a udělat fotky bez auta a třeba i bez lidí. V úterý dopoledne zde nikdo nebyl :)

Vojslavický most 3

Nedaleko odtud je město Jihlava, kde jsme strávili několik krásných únorových dní plných navštěvování zajímavých míst, turistiky a také dobrého jídla. Další články zde na webu toho budou důkazem.

Kam dál na výlety v okolí:

Napsat komentář