Vrabinec – zřícenina hradu u obce Těchlovice


Vrabinec, skalní hrad, resp. jeho zříceninu, najdete poblíž severočeského města Děčín u malé obce Těchlovice. Obujte turistické boty a hurá na kopec.

Vrabinec hrad - zřícenina Těchlovice

Parkování

Pokud pojedete z Ústí nad Labem, pojedete obcemi Valtířov – zde si všimněte vlevo za řekou Labe na kopci vyhlídky Kozí vrch, dále pokračujte na Krásné Březno a poté, co projedete obcí Těchlovice pokračujte dál, kde je v obci Přední Lhota odbočka doprava. Přejedete koleje a dál pokračujte rovně do kopce. Po asi kilometru jízdy uvidíte vlevo informační turistické cedule. Auto zaparkujte naproti u silnice.

Trasa na hrad Vrabinec

Kudy na Vrabinec

Do Těchlovic jede i vlak a autobus, takže můžete i tyto varianty zvolit.

Od auta pokračujte po červené turistické značce po louce a následně lesem do opravdu slušného kopce. Hodně mi to připomnělo, když jsme byli v Jetřichovicích na Mariině vyhlídce, tam jsme také skoro vypustili duši :)

Cestou potkáte i několik laviček, ty se hodí.

Cestou na Vrabinec - lavička

Hrad Vrabinec

Ještě pod hradem je tento přístřešek.

Vrabinec přístřešek

Poté, co dojdete až na kopec, uvidíte ruiny hradu, a z několika místa se můžete podívat na řeku Labe, opravdu nádherný výhled.

Zřícenina hradu Vrabinec - výhled na Labe

Kdo je odvážný, může vylézt až na úplný vršek zříceniny, cesta to není nic moc, ale naštěstí jsou zde řetězy ve skále, kterých se můžete držet.

Vrabinec - řetěz, zábradlí

Zeshora už je ten výhled ještě mnohem lepší a na všechny světové strany. Uvidíte Bukovou horu, v dáli horu Milešovku a vrch Lovoš, město Děčín a za ním na kopci rozhlednu Děčínský Sněžník ležící v Českém Švýcarsku. Také určitě doporučuji navštívit.

Foto

Vrabinec zřícenina hradu

TIP: Na kole z Ústí n. L. do Děčína po Labské cyklostezce

Vrabinec zřícenina hradu 2

Zřícenina hradu Vrabinec - výhled na město Děčín

Zřícenina hradu Vrabinec

Cesta vede tímto pěkným lesem.

Zřícenina hradu Vrabinec - cesta lesem

Mapa – Kde leží skalní hrad Vrabinec.

Kam dál v okolí

Napsat komentář