Vrch Kaňkov – nádherné vyhlídkové místo u Bíliny


Vyhlídku Kaňkov nedaleko u severočeského města Bílina jsem objevil při hledání dalších tipů, kam na výlety i s dětmi a přiznám se, opravdu mi to panorama vyrazilo dech. Ostatně, přečtěte si celý příběh od začátku.

Jsem zvyklý „výletovat“ celoročně. V zimě je sice trošku útlum, ale na jaře to je nejlepší období pro poznávání nových míst a navštěvování i těch starších, oblíbených. Bohužel současná epidemiologická opatření moc turistice nepřejí, resp. ne na všechna místa, kam by se dalo třeba před rokem jet. A právě proto jsem začal hledat nové výlety, kde nebude moc lidí a člověk se nadýchá čerstvého vzduchu i bez roušky.

Výhled z vrchu Kaňkov
Výhled z vrchu Kaňkov

Abychom necestovali přes půl republiky z Ústí nad Labem, vyhledávám jen v okolí. Jelikož Bílina je z UL cca 30km, je to ještě relativně místo dobře dostupné. A osada Kaňkov je jen pár km odtud, poblíž obce Braňany.

Parkování

Kde zaparkovat u turisticky oblíbených míst se vždy hodí vědět. Zde je bohužel jediná možnost na konci vesnice buď u lesa nebo před posledním domem. Pan majitel ale nebyl moc sdílný, i když jsem se ho slušně zeptal a navíc žádný zákaz parkování tam nebyl, no takže jsme raději popojeli na začátek obce, kde je točna „asi popelářů“ a tam auto nechali. Projdete se jen asi půl km.

Kaňkov - parkování
Kaňkov – parkování

Kudy k vyhlídce

Od auta jděte po červené stále po silnici až na konec Kaňkova a dále rovně lesem.

Cesta na vrch Kaňkov
Cesta na vrch Kaňkov

Po chvíli odbočíte vlevo do kopce a poté doprava.

Kaňkov vrchol 1 km
Kaňkov vrchol 1 km

Pak jen zdoláte několik serpentýn stále po lesní cestičce a jste na vrcholu.

Jsou zde dvě vyhlídková místa. Z prvního uvidíte toto nádherné panorama, vlevo vrch Bořeň, kam doporučuji také zavítat a přímo před vámi se tyčí dva kopce Želenický vrch a Zlatník. Video zde.

Vrch Kaňkov panorama
Vrch Kaňkov panorama

Z druhé vyhlídky je vidět město Most a jeho dominanta hrad Hněvín.

Město Most v dáli
Město Most v dáli

Zpět půjdete stejnou cestou kudy jste přišli a dále můžete pokračovat do Hrobčic na Naučnou stezku skřítka Hrobčíka nebo do Pohádkového lesa v Bílině.