Vrchbělá – sportovně rekreační areál u Bělé pod Bezdězem


Volnočasový areál Vrchbělá jsme objevili nedávno a rozhodně to je pro nás překvapení roku, protože tolik zábavy, atrakcí a navíc zdarma nikde jinde v Čr pravděpodobně nenajdete. Pro rodiče s dětmi povinnost navštívit :)

Kudy autem

Z Bělé pod Bezdězem pojedete kolem koupaliště a následně odbočíte doleva – jsou zde již po cestě ukazatele. Poznávací znamení dům na stromě vlevo :) Natočil jsem video z cesty sem.

Parkování u Vrchbělé

Hned u vjezdu do areálu je za závorou (která ale byla stále nahoře) velké parkoviště.

Parkoviště Vrchbělá

Další možnost, kde auto nechat, je u restaurace Krmelec, kolem které půjdete.

Hotel Relax a restaurace Krmelec

Otevírací doba

  • Denně 8 – 19h

Vstupné – ceník

Vstup je zdarma, i parkování – i když při odjezdu jsem si všiml, že se platí 20kč, ale závora byla nahoře, jak už jsem psal, takže jsme neplatili nic.

Zábavní park Bělá pod Bezdězem – recenze

Od auta půjdete po cestičce, která vede podél silnice, ale v bezpečné vzdálenosti, takže se nemusíte bát o děti, že by je ohrozil neohleduplný řidič (i ty jsme zde viděli), cyklista nebo in-line bruslař, neboť ten chodníček je štěrkový.

Cesta pro pěší do areálu

U restaurace je první z atrakcí, venkovní workout hřiště a také slackline (chůze po laně). Můžete si zde dát oběd případně pokud budete najedeni, osvěží vás zmrzlina.

Dětská naučná stezka

Dětem je věnována tato část, kde se dozví zajímavé informace nejen o zvířátkách z lesa :)

Dětská naučná stezka

Zookoutek Vrchbělá

Dále je zde minizoo, kde jsou pávi, lamy, kozy, beran nebo třeba pštros. Pěkný koutek, který je zajímavým zpestřením.

Minizoo

Hřiště

Sportovně rekreační areál Vrchbělá

Volnočasový areál má opravdu hodně atrakcí, hlavně děti menší budou nadšeny z toho, co vše tu na ně čeká.

  • Dřevěný hrad
  • Lanovka
  • Trampolíny
  • Klouzačky
  • Houpačky
  • Prolézačky
  • Dřevěné bludiště

Dospělí si všimnou replik hradů Bezděz, Zvířetice a Ralsko.

Sportovně rekreační areál Vrchbělá 2

Je zde také lanové centrum, to ale bylo v den naší návštěvy (pátek odpoledne) zavřené.

Vrchbělá areál

Hodně mě zaujal výhled na Bezděz a rozhlednu, kam jsem samozřejmě také zašel. Jen pro informaci, od auta až k ní to je cca 1,4km, tak si uděláte představu, jak je ten areál rozlehlý.

Hrad Bezděz a rozhledna Vrchbělá

Inline park Bezděz

Opravdu dlouhá dráha pro inline brusle (více než 7 km) vede celým areálem, tak si je nezapomeňte také přibalit, dá se tu strávit opravdu mnoho hodin.

Restaurace

Klasická jídla si dáte v restauraci i parkoviště, případně u toho dětského areálu je stánek s občerstvením. Toalety jsou tu také u těch míst, kde se můžete najíst, pamatovalo se na všechno.

Ubytování

Hotel Relax je jedna z možností, kde se ubytovat – to je pěkný resort, případně můžete zvolit kemp, kde jsou pěkné dřevěné chatky. Sám bych sem vyrazil na dovču.

Hodnocení

Byli jsme zde poprvé, děti už máme větší (10 a 13), ale synek (mladší) se zde ještě celkem vyblbnul a na trampolíně jsme si zařádili celá rodina :) Líbilo se nám tu dost a při zpáteční cestě můžete v Bělé navštívit pěkné velkého koupaliště, které je odtud cca 2-3km, takže tam lze celodenní výlet zakončit.

Pokud rádi jezdíte na kole, je to ideální místo. V dosahu je i mnoho turistických cílů, nejen v Ralsku, ale i Kokořínsku.

Web: www.arealvrchbela.cz

Rozhledna Vrchbělá

Rozhledna Vrchbělá - Bělá pod Bezdězem

Na rozhlednu vede 110 schodů, celková výška je 27 metrů, vyhlídková plošina je ve 22 metrech nad zemí. Výhled je odtud do celého okolí, nejzajímavější asi hlavně na státní hrad Bezděz.

Státní hrad Bezděz

Areál Vrchbělá a inline stezka

Mapa

Další rozhledny a vyhlídkové věže v okolí Vrchbělé