Vrsar v Chorvatsku nabídne dobré ubytování i v kempu


Chcete prožít dovolenou u moře, nedaleko od Česka, v malém městečku, s místní kuchyní a bez sousedů z ulice? Navštivte Chorvatsko a město Vrsar a nebydlete nikde v hotelu, ale v kempu.

Vrsar Chorvatsko

vrsar chorvatsko 2

Vrsar, ani ne dvoutisícové přímořské městečko, se nachází na poloostrově Istria a z České republiky tam dojedete za přibližně devět hodin. Odměnou za upocenou cestu zvlášť na slovinsko-chorvatské hranici vám bude malebný přístav s typickými bárkami, nízké domky, potulující se kočky, dominanta města kaštel Vergolini a skvělé restaurace.

vrsar chorvatsko 1

Procházka starými uličkami, nejlépe vpodvečer, je obzvlášť působivá. Od kaštela budete mít nádherný výhled na moře. Během toulek také určitě narazíte na uličku pojmenovanou po slavném milovníkovi Giacomu Casanovovi, který si prý Vrsar oblíbil. Mimochodem, na spoustě míst najdete italské nápisy. Istrie kdysi patřila Itálii a dodnes tu žije italská menšina.

Procházku můžete zakončit v jedné z početných restaurací nabízejících zdejší kuchyni: čevapčiči a další pochoutky z mletého masa, selátko na rožni, ryby, mořské plody. V přístavu nezapomeňte na skvělou zmrzlinu.

Vyzkoušejte kempování

Vrsar je známý díky svým naturistickým kempům, ale ani pokud neholdujete tomuto stylu, nebudete zklamáni. Různých kempů je tam dostatek. My jsme vyzkoušeli Valkanelu a byli jsme spokojení. Kemp je prostorný, udržovaný, vybavený, voda čistá, vyžití různorodé. Můžete si vybrat pláž oblázkovou, kamennou nebo písčitou, k dispozici je bazén, obchod, restaurace, kiosky, hřiště i půjčovna sportovní vybavení. Protože Češi příliš kempování v Chorvatsku neholdují, nemusíte se bát, že na místní pláži potkáte známé z práce nebo půl vaší ulice.

Vrsar ubytování (booking)

Jediné, co se kempu dá vytknout, jsou vysoké ceny v obchodě a restauraci. Mimo kemp se najíte a nakoupíte daleko levněji. Zato kiosek s ovocem byl bezkonkurenčně nejlepší a s milou obsluhou. Pokud navíc přijedete mimo sezonu a ubytujete se ve vlastním stanu, bude vás dovolená stát pakatel.

Může se hodit

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář