Vyhlídka a archeologické naleziště v obci Lubin v Polsku


Vyhlídka na jezero Wicko Wielkie a část štětínského zálivu je v obci Lubin na severozápadě Polska, nedaleko města Miedzyzdroje.

Parkování

Zaparkovat zdarma můžete hned za zdejším nádherným kostelem.

Vyhlídka Lubin

Kolem odbočky k vyhlídce přijedete, jiná cesta odtud z obce nevede. Takže od kostela jděte dolů po silnici a pak vlevo na konec prašné cesty. Zde je pokladna. Video jezera zde.

Otevírací doba

  • Květen, červen, září: 10 – 18h
  • Červenec, srpen: 10 – 20h
  • Říjen – duben: informace na telefonu

Ceník – vstupné

  • Dospělí – 4 zl
  • Dítě – 3 zl
  • Děti do 5 let zdarma

Archeologické naleziště

Na tomto místě je nejen vyhlídka, ale i archeologické naleziště. V roce 2009 zde byly objeveny části základů a zdí kostela sv. Mikuláše z roku 1124 – jednalo se o jednu z prvních svatyní v oblasti Pomořanska.

Kdo bude mít hlad nebo chuť na něco dobrého, může si dát ve zdejší restauraci rybu s hranolkami, kávu, zmrzlinu, ovocný pohár nebo třeba dortík.

TIP: Pěkná dovolená je i u Mazurských jezer v Polsku.

Najdete zde i wc zdarma (jako na málo místech v Polsku), což se také při cestování a výletech hodí :)

Můžete odtud pokračovat k Tyrkysovému jezeru pěšky po modré turistické značce (cca kilometr) nebo k němu dojet autem a pak jej celé obejít, což jsme udělali my.

Ubytování Lubin Polsko

Fotogalerie

Web: www.grodziskolubin.pl

Mapa

Související:

Štětín Polsko aneb pohnutá historie na Odři

1 komentář u „Vyhlídka a archeologické naleziště v obci Lubin v Polsku“

  1. Neočekávaně zajímavé místo, jenom pozor na roje komářů, na miste je i příjemné posezení s rybářskou restaurací. No a výhledy na jezero jsou opravdu krásné. Pokud je slunečné počasí lidé si berou na udržovanou louku, která je v mírném svahu ke slunci i deky na miste jsou však dispozici lehátka. Na druhé straně louky se pak nachází ono archeologické naleziště s popisem.

Napsat komentář