Vyhlídka Belveder u Děčína na Labské stráni


Vyhlídku Belveder kousek od města Děčín jsme navštívili první březnový víkend. Je to jedno z neznámějších výletních míst v Českém Švýcarsku s výhledem na řeku Labe a okolní pískovcové skály.

Kde zaparkovat

Autem dojedete přímo až k Belvederu, ale je zde celkem plné parkoviště. My zde byli poprvé a auto raději nechali hned v obci Labská stráň a odtud těch 500m došli pěšky.

Děti se hýbat musí a aby jen vylezly z auta v cíli, to už „odmítám“, takže vždy krátká procházka musí být a pak už v autě „tolik“ nezlobí :)

Vyhlídka Belveder

Poté, co přijdete ke zdejšímu hotelu, který slouží i jako restaurace, můžete jít na menší vyhlídku hned vlevo nebo popojít dále a uvidíte to místo, proč jste sem přijeli.

Místo parádní, vyhlídková plošina je v podstatě taková placka – jako podium v divadle a odtud výhled na kaňon řeky Labe. Odtud přijdete.

Ubytování

Nejen skalní vyhlídka bude důvod, proč sem jet. Pěkný stylový hotel Belveder může být výchozím bodem pro pěší nebo cyklistické výlety.

Labské údolí a České Švýcarsko

Hned naproti přes řeku je obec Dolní Žleb a kolem něj vedoucí cyklostezka až do Německa.

Dole pod vámi vede silnice směr na Hřensko, kde se můžete projet na lodičkách a dále pokračovat na Mezní louku a Pravčickou bránu. To je ale spíše tip na samostatný výlet.

TIP: Pěkná je také nová rozhledna Růženka v nedaleké obci Růžová.

My měli Belveder dnes jako poslední cíl výletu, předtím jsme byli u Děčína na rozhledně Velký Chlum a také na Kvádrbergu a zde dnešní autovýlet zakončili.

Fotogalerie

Mapa

A tip na závěr, pokud se chystáte uzavřít sňatek, pak zde můžete mít svatební obřad.

Kam dál na výlet:

Okruh přes Růžovou vyhlídku ke Slunečné bráně a do Ludvíkovic