Vyhlídka Belveder u Děčína na Labské stráni

Vyhlídku Belveder kousek od města Děčín jsme navštívili první březnový víkend. Je to jedno z neznámějších výletních míst v Českém Švýcarsku s výhledem na řeku Labe a okolní pískovcové skály.

Kde zaparkovat

Autem dojedete přímo až k Belvederu, ale je zde celkem plné parkoviště. My zde byli poprvé a auto raději nechali hned v obci Labská stráň a odtud těch 500m došli pěšky.

Belveder vyhlídka 1

Děti se hýbat musí a aby jen vylezly z auta v cíli, to už „odmítám“, takže vždy krátká procházka musí být a pak už v autě „tolik“ nezlobí :)

Vyhlídka Belveder

Poté, co přijdete ke zdejšímu hotelu, který slouží i jako restaurace, můžete jít na menší vyhlídku hned vlevo nebo popojít dále a uvidíte to místo, proč jste sem přijeli.

Belveder vyhlídka 11

Místo parádní, vyhlídková plošina je v podstatě taková placka – jako podium v divadle a odtud výhled na kaňon řeky Labe. Odtud přijdete.

Belveder vyhlídka 19

Ubytování – hotel Belveder

Nejen skalní vyhlídka bude důvod, proč sem jet. Pěkný stylový hotel Belveder může být výchozím bodem pro pěší nebo cyklistické výlety.

booking

Labské údolí a České Švýcarsko

Hned naproti přes řeku je obec Dolní Žleb a kolem něj vedoucí cyklostezka až do Německa.

Belveder vyhlídka 13

Dole pod vámi vede silnice směr na Hřensko, kde se můžete projet na lodičkách a dále pokračovat na Mezní louku a Pravčickou bránu. To je ale spíše tip na samostatný výlet.

TIP: Pěkná je také nová rozhledna Růženka v nedaleké obci Růžová.

My měli Belveder dnes jako poslední cíl výletu, předtím jsme byli u Děčína na rozhledně Velký Chlum a také na Kvádrbergu a zde dnešní autovýlet zakončili.

Mapa

A tip na závěr, pokud se chystáte uzavřít sňatek, pak zde můžete mít svatební obřad.

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář