Vyhlídka Františka Málka v Ústí nad Labem

Vyhlídka Františka Málka v Ústí nad Labem byla otevřena tento rok, takže bylo logické, že sem také zavítáme a přineseme reportáž na tyto stránky.


I když se o vyhlídce, kterou najdete na stejnojmenné ústeckém sídlišti, napsalo mnoho článků, ten, kdo sem chce vyrazit autem, najde ty nejaktuálnější informace právě zde.

Kudy na vyhlídku

Určitě vám doporučím mrknout na Mapy.cz nebo Google mapy, což je asi nejlepší varianta, jak se sem dostat, protože cesta z města je dosti klikatá :) Video napoví.

Parkování

Jako nejlepší varianta se jeví nechat auto u základní školy Neštěmická, odtud to je potom cca 200 metrů pěšky po polní cestě.

Co zde na vás čeká

Je zde pěkný altán, kde můžete posvačit. Hned vedle je informační tabule o historii tohoto místa, jež leží na skále, které se v minulosti říkalo Kanón (Krebsův vrch).

Při pohledu vlevo uvidíte Bukovou horu (v případě jasného počasí), naproti kopec Magnetovec, pod vámi obec Svádov a na poslední fotce v galerii je vidět město Ústí nad Labem, nový most přes Labe, v dáli pak Větruše a také Kostel Nanebevzetí Panny Marie u obchodního centra Forum. Měla by být vidět i Erbenova vyhlídka – vpravo nad sídlištem Dobětice, ale to musíme vyrazit příště, až bude více jasno a slunečno.

Rozhodně pěkný výlet nejen pro Ústečáky.

Fotogalerie

Kam dál na výlet v okolí:

Vyhlídka Vlastimila Cajthamla je v Ústí nad Labem na Střekově

1 komentář u „Vyhlídka Františka Málka v Ústí nad Labem“

  1. Vyhlídka je dobrá, ale přístupová cesta za vlhka je téměř neprůchodná. Chtělo by to s tou cestou něco udělat.

Napsat komentář