Vyhlídka Máj – Teletín. Nejznámější pohled na Vltavu


Vyhlídka Máj u Teletína je jedno z nejnavštěvovanějších míst u Prahy, odkud je řeka Vltava téměř jako na dlani. Stojí ale výlet za to?

Mám pocit, že pro zahraniční turisty je po Pražském hradě a Českém Krumlově právě tato vltavská vyhlídka dalším místem v seznamu „must visit“. Jak jinak by se dalo vysvětlit to, že i v březnu v poledne je zde totálně plno, zaparkovat téměř není kde a davy lidí proudí nahoru a dolů neustále. Říkal jsem si, zda tam na vyhlídce nedávají něco zdarma, protože tolik lidí (opravdu ne turistů) jsem viděl naposledy v létě cestou k Pravčické bráně v Českém Švýcarsku.

Vyhlídka Máj nad Vltavou

Většina z nás se pravděpodobně na tuto vyhlídku vydá autem. Dojeďte od obce Teletín a odtud dojdete po louce na vyhlídku.

Vyhlídka Máj - Teletín 3

Parkování

Abyste zaparkovali bez problémů, je nutné přijet dopoledne, kdy bude parkoviště volné.

Vyhlídka Máj - Teletín - parkování 1

Kdyby nebylo kde zaparkovat, můžete auto nechat stát podél silnice z obou stran obce.

Vyhlídka Máj - Teletín - parkování 2

My stáli zde, je to ještě před Teletínem při příjezdu od obce Krňany. Pozor ale, abyste nedopadli jako řidič škodovky parkující poslední, který nemohl vyjet. I když se to nezdá, je to od silnice docela z kopce na pole a to bylo sucho. Kdyby bylo po dešti, asi tam stojí ještě teď.

Vyhlídka Máj - Teletín - parkování 3

Turistická trasa – jak se dostat na vyhlídku Máj

Vyhlídka s výhledem na řeku Vltavu je snadno dostupná, stačí jít z obce Teletín do kopce od záchytného parkoviště. Nikde ale není cedule kudy jít, což je možná škoda. Ale nebojte, pravděpodobně málokdy zde budete sami. Stačí dojít po louce do lesa a pokračovat cestou rovně za nosem, až dojdete k vyhlídce. Je to cca 1 kilometr od parkoviště a kromě cyklistů na kole jsme viděli i dost rodičů s kočárkem, náročnost trasy není velká a zvládne to opravdu každý.

Čekal jsem od vyhlídky Máj hodně, přecejen když ji hodně lidí navštěvuje, asi by to mělo stát za to. Ale jsem zklamán. Davy lidí a výhled také nic moc. Pokud nemáte s sebou dron, fotky jak z katalogu neuděláte.

Vyhlídka Máj - Teletín 2

Protože jsem zjišťoval přes turistické mapy, kam se ještě v okolí na víkendový výlet vydáme, našel jsem další místo, což je nedaleká Smetanova vyhlídka. Určitě lepší cíl výletu v okolí, lidí méně a výhled hezčí. Zítra čtěte článek.

Pokud vyrazíte lodí po Vltavě na Slapy, určitě obě vyhlídky uvidíte. Ale shora to je přecejen lepší pohled.

Mapa

Kde na mapě leží vyhlídka Máj + adresa.

Ubytování v okolí

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář