Vyhlídka Paličník v Jizerských horách


Skalní vyhlídka Paličník se nachází v severních Čechách v pohoří Jizerských hor. Uchvátí vás nepopsatelně krásným výhledem. Pod vámi v údolí protéká řeka Smědá, a když se rozhlédnete do kraje, spatříte nejvýznamnější vrcholy Jizerských hor, kterými je například Jizera, skalní vyhlídka Ořešník, vrchol Tišina či skalnaté vrcholy Frýdlantského cimbuří.

Na vyhlídku Paličník se dostanete jedině pěšky. Za tak krásným výhledem je nutné, si nějaký ten kopeček vyšlapat.

Paličník parkování + cesta

Auto zaparkujete u penzionu Bartlova Bouda v obci Bílý Potok a vydáte se po žluté vzhůru za nádherným výhledem. Na vyhlídku Paličník již od začátku stoupáte do mírného kopečka. Cesta se vine lesem, a po celou cestu s vámi teče Hájený potok, který má na cestě krásná zákoutí a tůňky, ve kterých je možné se za pěkného a teplého počasí i vykoupat. Po půlce cesty, se nesmíte nechat odradit již velmi strmým stoupáním. Lesní cesta přechází v cestu pokrytou velkými kameny, na kterých je nutné dávat si pozor, kam šlapete.

Rozhodně nedoporučuji stoupat na vyhlídku s kočárkem.

Cesta se začíná kroutit a za každou zatáčkou už to vypadá, že budete v cíli. Ovšem tak to není, ale rozhodně se nesmíte nechat touhle trochu nekonečnou cestou otrávit, protože cíl opravdu stojí za to. Po necelých 3 kilometrech konečně dorazíte do cíle.

TIP: Hrad a zámek Frýdlant v Čechách

Před vámi se tyčí skalisko s velkým dřevěným křížem na vrcholu. Na vrchol skaliska se bez problémů dostanete. Po vystoupání na nejvyšší bod vás obepíná železné zábradlí, takže se nemusíte bát, že byste nebyli jištěni. Kolem vás se naskytuje nepopsatelně krásný výhled. Pod vámi vidíte malé špičky stromů a vám najednou připadá, že letíte nad všemi těmi stromy. Tuto vyhlídku můžu jen a jen doporučit, je to jedno z nejkrásnějších míst, na kterém jsem kdy byla.

Vyhlídka Paličník
Vyhlídka – rozhledna Paličník

Kam dál v okolí:

Napsat komentář