Vyhlídka Radovič – Velká Bučina (Velvary)


Zajímavá vyhlídka Radovič se nachází nedaleko dálnice D8, poblíž města Velvary na kopci nad malou obcí Velká Bučina. Je to pěkný výlet autem, na kole, ale i pěšky třeba s dětmi s kočárkem.

Rozhledna Radovič – parkování

Z Velvar jeďte ulicí Na Průhoně stále rovně, až vyjedete z města. Dále odjedete rychlostní silnici 16 a dojedete k ceduli se zákazem vjezdu aut i motorek (mimo vozidel s povolením MěÚ Velvary). Před ní je několik míst k zaparkování podél silnice.

Podívejte se na video, jak se sem dostat.

Parkování podél silnice

Kudy k vyhlídce

Můžete se vydat hned do kopce, ale podle mě lepší je jít dále po silnici, po které jste přijeli. Půjdete kolem rodinných domů po žluté značce, až dojdete k pozorovatelně. Zajímavé místo, stačí sem vylézt, sklopit sedačku a pozorovat. Pokud byste parkovali v obci Velká Bučina, pak uvidíte stejnou pozorovatelnu, jsou zde dvě.

Pozorovatelna Radovič

Odtud už to je na vyhlídku jen kousek po louce. Jak vidíte, rozhledna má originální tvar, nahoře na vyhlídkové plošině je dokonce stůl a lavice, takže je možné zde posvačit. Přitom se kochat pohledem na krásy Českého středohoří, nejbližší dominanta je kopec Říp. V dáli lze vidět i Lovoš u Lovosic nebo Milešovka – největrnější česká hora.

Vyhlídka Radovič

TIP: Jaké další rozhledny Střední Čechy nabízí.

Výhled na Říp Vyhled na Velkou Bučinu

Zpět nemusíte jít stejnou trasou, ale jen seběhnout z kopce cestou mezi ovocnými stromy a jste u auta hned.

Mapa kde leží vyhlídka Radovič