Vyhlídka Samuela Šroma mezi pastvinami


Nevšední vyhlídka se nachází na návrší mezi obcemi Bohuslavice u Zlína a Salaš.  Jedná se o designovou specialitku z brněnského 3D ateliéru MgA. Samuela Šroma. Projekt byl realizován ve spolupráci s místním občanským sdružením Jiná Krajina a fakultou výtvarného umění VÚT Brno.

Zajímavosti

Vyhlídka se nachází ve výšce 305 metrů. Je ukrytá mezi stromy a keři ve spodní části pastviny.

Celá rozhledna je zhotovená ze dřeva a dosahuje výšky 5, 5 metrů. Tvoří ji 19 schodů a menší odkrytá vyhlídková plošina, jež se nachází ve výšce 4, 5 metru.

Je posazená do betonového základu, který dříve sloužil jako napajedlo pro krávy.

Vyhlídka byla postavena a zpřístupněna v roce 2018. Je k dispozici celoročně a zdarma, v závislosti na počasí. Je možné k ní vyrazit pěšky i na kole. Trasa k rozhledně vede po hlinitém povrchu a přes louku, a proto není vhodná pro kočárek.

Přístup

K rozhledně vedou dvě cesty. Lepší přístup je z obce Salaš. Od autobusové zastávky vyrazíte směrem k obci Bohuslavice po asfaltové cestě. Na konci obce odbočíte doprava směrem k průmyslovému areálu (budova Chalupa interiéry).

TIP: Rozhledna Salaš Chřiby

Naproti malého parkoviště (na levé straně cesty) začíná polní cesta, která vás dovede na pastvinu a následně i k rozhledně vzdálené asi 1 km. Rozhledna je umístěna v ohradě pro krávy a orientačním bodem pro její nalezení je sloup elektrického vedení.

Vyhlídka Samuela Šroma Bohuslavice Zlín

Druhá přístupová cesta vede z obce Bohuslavice. Je nutné přijet autobusem nebo autem do spodní částí obce (Bohuslavice točna)  a v oblasti nové zástavby (č. p. 301) vede polní cesta, která vás dovede až k pastvině a následně i k rozhledně.

Rozhledna vám poskytne příjemné výhledy na obec Salaš a především Bohuslavice i okolní přírodu a pastviny se zvířaty.

Doporučujeme: