Vyhlídka Samuela Šroma mezi pastvinami


Nevšední vyhlídka se nachází na návrší mezi obcemi Bohuslavice u Zlína a Salaš.  Jedná se o designovou specialitku z brněnského 3D ateliéru MgA. Samuela Šroma. Projekt byl realizován ve spolupráci s místním občanským sdružením Jiná Krajina a fakultou výtvarného umění VÚT Brno.

Zajímavosti

Vyhlídka se nachází ve výšce 305 metrů. Je ukrytá mezi stromy a keři ve spodní části pastviny.

Celá rozhledna je zhotovená ze dřeva a dosahuje výšky 5, 5 metrů. Tvoří ji 19 schodů a menší odkrytá vyhlídková plošina, jež se nachází ve výšce 4, 5 metru.

Je posazená do betonového základu, který dříve sloužil jako napajedlo pro krávy.

Vyhlídka byla postavena a zpřístupněna v roce 2018. Je k dispozici celoročně a zdarma, v závislosti na počasí. Je možné k ní vyrazit pěšky i na kole. Trasa k rozhledně vede po hlinitém povrchu a přes louku, a proto není vhodná pro kočárek.

Přístup

K rozhledně vedou dvě cesty. Lepší přístup je z obce Salaš. Od autobusové zastávky vyrazíte směrem k obci Bohuslavice po asfaltové cestě. Na konci obce odbočíte doprava směrem k průmyslovému areálu (budova Chalupa interiéry).

TIP: Rozhledna Salaš Chřiby

Naproti malého parkoviště (na levé straně cesty) začíná polní cesta, která vás dovede na pastvinu a následně i k rozhledně vzdálené asi 1 km. Rozhledna je umístěna v ohradě pro krávy a orientačním bodem pro její nalezení je sloup elektrického vedení.

Vyhlídka Samuela Šroma Bohuslavice Zlín

Druhá přístupová cesta vede z obce Bohuslavice. Je nutné přijet autobusem nebo autem do spodní částí obce (Bohuslavice točna)  a v oblasti nové zástavby (č. p. 301) vede polní cesta, která vás dovede až k pastvině a následně i k rozhledně.

Rozhledna vám poskytne příjemné výhledy na obec Salaš a především Bohuslavice i okolní přírodu a pastviny se zvířaty.

Doporučujeme:

1 komentář u „Vyhlídka Samuela Šroma mezi pastvinami“

  1. Přátelé, důrazně varuji.
    K tomu krámu se (shora, od Salaše) nejspíš nedá dostat jinak, než přelezením elektrického ohradníku, a ono to asi za to nestojí. Vyhlídka je ve skutečnosti v hodně nízkém bodě a mezi stromy, takže výhled na Salaš a asi ani Bohuslavice nehrozí.
    Pastvin a kravinců je tam ovšem neúrekom, takže kdo je na tohle, do toho. My jsme jeli hlavně na kolo, takže to, že jsem nemusel do schodů, mi zas tak nevadilo.

Napsat komentář