Vyhlídka v Čížové na jihu Čech


Také se rádi touláte po Čechách a obdivujete krásu naší přírody? Milujete panoramatické výhledy a vidění světa z ptačí perspektivy? Pokud jste odpověděli ano, rozhodně by jste neměli vynechat jihočeský kraj a v něm malebnou vesničku nesoucí název Čížová.

Obec je tradiční jihočeská vesnice. Najdete ji severně od města Písek a pokud hledáte nádhernou přírodu, pak jedině tam. Tuto vesnici lemují rozlehlé louky a lesy, které skutečně stojí za obdiv.

Vyhlídka Čížová

Pokud chcete krásu této přírody více ocenit a užít si výhled, pak rozhodně musíte navštívit vyhlídku, jenž vás provede krásami této jihočeské přírody. Krom toho vás uchvátí, že na rozdíl od mnohých, není tato vyhlídka tvořena uměle ale samotnou matkou přírodou.

Ačkoliv se vyhlídka nachází jen pár metrů od místního hřbitova, její výhled skutečně stojí za to. Samotný hřbitov a s ním i vyhlídka stojí na poměrně vysokém kopci, tyčícím se nad vesnicí, z něhož uvidíte nejen celou vesnici ale mnohem dál.

Při příznivém počasí můžete vidět dokonce i hory obehnanými lesy.  Na vyhlídce se můžete pohodlně posadit, v klidu vypít kávu či čaj a rozjímat se nad touto krásou. Pokud by vás zajímaly i okolní místa, jenž můžete během výhledu vidět, je pro turisty připravena mapa, která zobrazuje všechny místa, jenž můžete při výhledu během příznivého počasí vidět.

Pokud se nechcete vydat na výlet pouze za krásou přírody, nachází se v této vesnici i známá záchranná stanice Makov, jenž je mezi turisty velice oblíbená. Tato záchranná stanice během roka zachrání tisíce živočichů, kteří jsou po rekonvalescenci opět vypuštěni do volné přírody. V této stanici můžete najít nejrůznější druhy zvířat, od ptactva po divokou lesní zvěř. Tento zážitek je skvělou tečkou na konci výletu za malebnou přírodou jihočeské vesnice, nemyslíte?

Fotogalerie

Kam dál na výlety: