Vyhlídka ve Vršovicích u Opavy

Volný čas jde trávit různými způsoby. Dospělí člověk jej nejraději stráví doma na pohovce před televizí, aktivně sportem anebo třeba v kině. Avšak pokud se skládá vaše rodina i z dětí, musíte jim uzpůsobit svůj program. Čas je dobré trávit společně. Co zkusit výhled?


Pokud jste sami anebo žijete s partnerem, občasné povalování neškodí, ale příjemnou změnou je se i někam podívat.

Pěkná vyhlídka z kopce, uvidíte Opavu i Jeseník

Vyhlídka ve Vršovicích u Opavy

Velmi pěkným místem na výlet je kousek za Opavou, městem Slezska. Jedná se o obec Vršovice a její vyhlídku.

Autem je dojezdnost z Opavy asi 5 minut, autobusem pak 15 minut.

Vršovice jsou položeny na svazích Nízkého Jeseníku, tedy výš než město Opava. To poskytuje spoustu možností. Jedná se o menší vesničku. Počet obyvatel se pohybuje okolo 500, domy se táhnou kolem hlavní cesty. Vršovice pak volně přecházejí na obec Raduň. V podstatě je dělí pouze značka názvu města.

Kaple

Místní kaple, která je dominantou, je vysvěcená Božskému srdci Páně. Po 2. světové válce se k ní přidružila dřevěná kaple Panny Marie sedmibolestné na kopci Brdlice, na památku obětem války.

Kopec se tyčí nad obcí a je tak z něho nádherný rozhled na okolní strany. Pokud přeje počasí, uvidíte v dáli i Jeseníky a vysílač. A právě zde, se můžete vydat na výlet.

Snadná cesta k cíli

Auto můžete ponechat v místních ulicích anebo na blízkém parkovišti. Půjdete chvíli do kopce, ale volnou chůzí zvládnou i důchodci a malé děti. Cesta není dlouhá, za deset minut chůze jste na jeho vrcholu. Prvně se jde po asfaltové cestě. Ta však na samém konci přechází na nezpevněnou. V podstatě půjdete po poli. Při obutí na to myslete.

Místo je hezky upraveno i pro rodiny

Na vrcholu je již zmíněná kaple, ale také pěkné posezení u jezírka a kolem ležící veřejnosti přístupné zahrádky místních. Rodiny s dětmi potěší několik závěsných houpaček a dřevěných interaktivních soch jako je datel ťukající do kmene anebo letící čáp.

Vyhlídka ve Vršovicích u Opavy 2

Rodiče si zde užijí výhled a chvilku odpočinku, zatímco děti si vybijí energii na houpačkách a čerstvém vzduchu. Strávit lze můžete neomezené množství času. A až se dosyta najíte výhledu, můžete sejít do přilehlé Raduně, kde je naprosto parádní dětské hřiště s tou nejvyšší skluzavkou, jaká snad může být a rozlehlým parkem zámku Raduň.

Doporučujeme:

Napsat komentář