Vyhlídková věž kostela sv. Mikuláše – Cheb


Kostel sv. Mikuláše v Chebu má i vyhlídkovou věž, ze které je nádherný výhled na celé město a jeho okolí.

Parkování v centru Chebu

Cheb má několik parkovišť, ale asi nejlepší, nejbližší a také navíc zdarma je to v ulici Smetanova a jmenuje se Parkoviště Kasární náměstí.

Chrám sv. Mikuláše a Alžběty v Chebu je hned nad parkovištěm a dojdete k němu po zajímavých schodech, jak vidíte na obrázku v galerii. K vyhlídkové věži jděte z levé strany kostela.

Ceník – vstupné

Vstupné je 20 kč za dospělého, ty vhodíte do turniketu u vchodu.

Problém je, pokud budete mít třeba kovovou padesátikorunu jako jsem měl já, pak vám zde nikdo nerozmění a do věže se také nedostanete. Ale stačí dojít pár desítek metrů na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, kde je Infocentrum a zde vám pomůžou a drobné rozmění.

Otvírací – provozní doba

  • Pondělí: zavřeno
  • Út-Ne: 10 – 17h

Vyhlídková věž kostela sv. Mikuláše

Na věž vede celkem 170 schodů, takže docela výšlap. Na konci skoro u vrcholu je celkem dost úzké schodiště, hned se mi vybavil skalní hrad Šaunštejn, tam to bylo podobné. Jak málo místa vedle sebe tak i za zády, s batohem byl celkem problém vylézt.

Nahoře máte možnost se podívat na město Cheb a jeho okolí z několika oken, ty můžete bez problémů otevřít a fotit jak je libo, jen pak nezapomeňte zase okenice zavřít.

TIP: Národní přírodní rezervace SOOS

Přestože jsem zde byl v den, kdy dost pršelo, výhled je to i přesto celkem pěkný a určitě vám doporučuji do Chebu také zavítat.

Ubytování Cheb

Fotogalerie

Rozhledny v okolí

Napsat komentář