Vyhlídková věž kostela Sv. Petra a Pavla v Mělníku


Vyhlídka v Mělníku nejen na soutok řeky Labe a Vltavy je nejlepší z věže kostela Sv. Petra a Pavla.

Vyhlídková věž kostela Mělník

Kostel najdete vedle již zmíněného vyhlídkového místa a také z druhé strany kostela, pokud byste nejdříve navštívili zdejší kostnici.

Vyhlídková věž kostela svatého Petra a Pavla v Mělníku je jedním z dominantních a nezapomenutelných prvků panoramat tohoto historického města, které se nachází na soutoku řek Labe a Vltavy, nedaleko Prahy. Kostel svatého Petra a Pavla je významnou kulturní a duchovní památkou, ale také místem s úchvatným výhledem na okolní krajinu.

Věž nabízí panoramatické výhledy na město Mělník, jeho okolí a na soutok dvou největších českých řek. Z věže lze vidět rozsáhlé vinice, malebné krajiny a za jasného počasí je možné dohlédnout až na vrcholky Českého středohoří.

Je přístupná pro veřejnost a návštěvníci mohou vystoupat po schodech až na vyhlídkovou plošinu. Cesta nahoru je odměněna nejen krásnými výhledy, ale i možností poznat historii a architekturu tohoto významného kostela.

Na kostel vede 177 schodů, vstupné se platí cca v polovině, abyste si mohli odpočinout.

Vstupné – ceník

  • Dospělí – 50 kč
  • Děti do 15 let a důchodci – 25 kč

Výhled je parádní, lze zahlédnout památný Říp, České středohoří s Milešovkou, část Prahy, liberecký Ještěd a také hrad Bezděz u Doks.

Fotogalerie

Video