Vyhlídková věž na golfovém hřišti ve Slavkově u Brna


Návštěvu a prohlídku zámku Slavkov u Brna (Jihomoravský kraj) si můžete zpestřit o procházku udržovaným zámeckým parkem s funkčními fontánami i mytologickými barokními sochami. Jeho součástí je také část hrací plochy golfového hřiště.

Barokní vyhlídka uprostřed golfového hřiště

Převážná část hrací plochy pro nadšené příznivce golfu se nachází za kaštanovou alejí v těsné blízkosti zámecké zahrady. Její součástí je také netradiční vyhlídka.

Vyhlídková věž Slavkov u Brna

Zámecká zahrada Slavkov

Vodárenská věž z časů hraběte Kaunice

Původně se jednalo o zděný vodárenský objekt, který zásoboval zámek i přilehlé statky vodou. Byla vystavěna v barokním stylu a její propojení se zámkem bylo zajišťováno prostřednictvím litinového potrubí.

K její rekonstrukci došlo na jaře v roce 1997, kdy začaly terénní úpravy související se stavbou golfového hřiště i zavodněných ploch. Pro vyhlídkové účely začala sloužit v roce 2003, kdy se stala další zajímavou atrakcí pro sportovní nadšence s dětmi.

Dětem ve věku od 1 do 10 let je určené také interiérové hřiště Vlnka, které se nachází v suterénu restaurace hotel Austerlitz. Je otevřené celý týden od 7. hodiny ranní do až do 9. hodiny večerní. Vstup na hřiště je zpoplatněný.

Vyhlídková věž Slavkov u Brna 2

Technické parametry rozhledny

Rozhledna se nachází v nadmořské výšce 223 metrů. Dosahuje výšky 9 metrů a její krytý vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 6 metrů. K jeho dosažení musíte zdolat celkem 25 kovových schodů po spirálovém schodišti opatřeném kovovým madlem.

Info z července 2022: Vyhlídková věž je z bezpečnostních důvodů uzavřena.

Následně vás čekají zajímavé výhledy na areál golfového hřiště, nedaleké koupaliště, zámecký areál i historickou část města Slavkova.

Přístup k rozhledně

Rozhledna je přístupná celoročně v závislosti na počasí. Vstup do vyhlídkové věže je chráněný uzamčenou mříží. Zájemci o prohlídku si mohou vyžádat klíč na recepci golfového klubu Austerlitz Golf Resort.

Parkování

Svůj automobil můžete zaparkovat na Parkovišti golf před areálem hřiště, nebo na nedalekém Parkovišti tenisové kurty.

Austerlitz golf Slavkov

Kam dál v okolí:

1 komentář u „Vyhlídková věž na golfovém hřišti ve Slavkově u Brna“

 1. Dobrý den,
  prosím o změně v textu o vyhlídkové věži na golfovém hřišti ve Slavkově u Brna.
  Věž je z bezpečnostních důvodů uzavřena.
  Děkuji
  Lucie Králíková
  Austerlitz Golf Resort

Napsat komentář