Vyhlídková věž Zašová – rozhledna nedaleko Rožnova p.R.

Obec Zašová je nachází na Valašsku na půli cesty mezi Rožnovem pod Radhoštěm a Valašským Meziříčím. Její dominantou je nádherný barokní kostel Navštívení Panny Marie a klášter trinitářů.

V západní části obce na malém návrší ve výšce 362 metrů byla v roce 2010 postavena dřevěná vyhlídka. Ta představuje další atrakci v místním parku, který je vybavený dřevěným turistickým přístřeškem. Park se nachází nad sportovní halou.

Zajímavosti

Dřevěná rozhledna dosahuje výšky 7 metrů. Její vyhlídková plošina se nachází ve výšce 2, 5 metrů a k jejímu dosažení je nutné vystoupit po žebříku o 10 schodech.  Její ochoz je přikrytý střechou a poskytuje úkryt i za nepřízně počasí. V zimním období je nutné dbát zvýšené opatrnosti při výstupu.

Přístup

Vyhlídka je poměrně snadno přístupná z hlavní komunikace v obci Zašová. U kulturního střediska zabočíte doleva, projedete kolem kostela a kláštera ke smuteční síni a místnímu hřbitovu. Zde se nachází malé parkoviště. Od parkoviště vyrazíte k rozhledně po úzké asfaltové cestě přes areál parku. Rozhledna je přístupná celoročně a zdarma.

Výhled

Z ochozu rozhledny se vám naskytne nádherný výhled na krajinu Moravskoslezských Beskyd i obec Zašovou. Za příznivého počasí dohlédnete až na vrcholky Hostýnských vrchů.

Fotogalerie