Výlet autem po řeckém ostrově Zakynthos


Půjčíte-li si auto v některé z mnoha půjčoven na ostrově, pak díky jeho malé rozloze je možné jej projet za jeden den. Užijte si výlety autem na ostrově Zakyntos.

Ostrov Zakynthos má na délku necelých 40km a na šířku asi 16km, takže není problém vidět všechna zajímavá místa během jednodenního autovýletu.

Kam jet autem

My jsme auto sice měli půjčené na 3 dny (půjčovna aut v Tsilivi) a na některá místa se vraceli, protože např. Banana beach, jedna z nejhezčích pláží na ostrově, určitě stojí za dvojnásobnou návštěvu. Nebál bych se říct, že to je nejhezčí ostrov Řecka.

Ceník půjčovny aut

Pronájem auta na den stojí v letní sezoně + – 50€, ale záleží na typu a velikosti automobilu a také počtu dní. Čím déle, tím levnější

DEN 1 – želví pláž, Banana beach a vesnička Keri

Výchozí bod jsme měli vedle Hotelu Admirál v Tsilivi, kde byla i půjčovna odkud jsme měli zapůjčený Fiat Scudo – dodávka pro 8 lidí, ale i ideál pro 6 lidí a plno nutných zavazadel (lehátka, balené vody, ručníky, atd).

Hotel Admiral na videu

Ráno hned po snídani jsme vyrazili směrem k jihovýchodní části ostrova na Vassilikos a Gerakas, kde je záchranná stanice pro želvy kareta a také na nedaleké pláži uvidíte jak želvy kladou vejce do písku, a díky místním ochráncům přírody jsou tato místa ohraničena dřevěnými „domečky“, aby vajíčko v písku některý neopatrný návštěvník nerozšlápl.

TIP: Recenze nejlepších hotelů na ostrově Zakynthos – Top 10.

Řecko Zakynthos 21

Poté jsme pokračovali na nejsevernější místo východní části ostrova, opět něco málo nafotili a s dětmi už jeli na slíbenou Banana beach. Lehátka 2ks + slunečník 6€, vzali jsme pro nás 6 2 sady za 12€ :) Moře krásně čisté, žádné kamínky, krasavec. Hned u pláže je restaurace Casa Playa, jídlo nosí přímo k vodě, takže jsme si objednali špagety, hamburger a 2 saláty, dali 30€ a za chvíli bylo jídlo na místě ;-) Opravdu nebylo potřeba si nic dalšího dát až do večeře, zasytilo nás to slušně.

Řecko Zakynthos 23

Na pláži jsme se všichni kromě dětí luxusně připálili a tak cesta v dodávce do města Keri byla celkem utrpením, díky velkým proskleným oknům, ale výhled na moře za městečkem Keri stál za to, parádní panoramato, jedno z nejhezčích na ostrově !!! Je doporučeno v Keri být navečer a uvidíte krásný západ slunce, ale jelikož cesta tam ani zpět není nic moc je lepší tam dojet za světla :)

řecko zakynthos keri

DEN 2 – Modré jeskyně, pláž Navagio a Kalamaki

Další den jsme navštívili modré jeskyně – Blue Caves a pláž Navagio s vrakem lodi – Shipwreck, dojeli jsme cestou necestou až k majáku na severu ostrova a zakoupili lístky rovnou na obě atrakce.

Řecko Zakynthos 31

Modrá voda v jeskyních byla super, stejně jako celé jeskyně.

Řecko Zakynthos 36

Pláž Navagio beach byla celkem plná, kameny na ní opravdu dost nepříjemné pokud jste neměli obuv do vody, která byla mimochodem doost studená, cca 18C max.

Řecko Zakynthos 40

Měli jsme hoďku na vykoupání, takže jsme toto využili.

Řecko Zakynthos 41

Když jsme byli na Zakynthosu podruhé, natočil jsem tuto pláž shora, podívejte se na video.

Cestou zpět jsme se stavili na vyhlídce nad městem Zakynthos a jeli na pláž Kalamaki, kde bylo mnoho mušliček a nad ní přistávaly letadla, měla být jedna z nejhezčích na ostrově, což ale nebyla pravda tak jsme pokračovali přes letovisko Laganas až k Agios Sostis, odkud vyplouvají lodě pokud chcete vidět želvy plavající v moři. Zde jsme pouze udělali pár fotek a jeli na naší oblíbenou Banana beach kde jste strávili zbytek dne a poslední cestu půjčeným autem, najeto cca 160km cestou necestou :)

Tipy:

Nejlevnější obchod na ostrově, kde koupit potraviny, je LIDL v Zakynthosu, najdete jej směrem na Laganas. Např. balená voda 6ks stojí v Lidlu 1,30€, v letoviscích u moře většinou 1,70€ ale není neobvyklé i 2€ za balení 6ks 1,5L vod.

Tsilivi aquapark je super, jak se o tom sami můžete přesvedčit na videu.

Výhled z kopce Bochali nad městem Zakynthos je možné fotit ze 2 míst, buď pokud jedete od Tsilivi do města pak odbočte doprava a na malém náměstíčku, kousek od restaurace, je super výhled, sice se tam nesmí parkovat, ale my na chvíli zastavili a pár fotek udělali. Druhé místo je dobře označeno šipkami jako Best view to Zakynthos (nejhezčí výhled na Zakynthos), ale je z restaurace kde chtějí za fotky platit, vstup na vyhlídku je možný pouze z restaurace, vstup á 2,5€. Šli jsme tam 3 dospělí + jedno dítě, fotili jsme pouze 2 ale i tak platili 10€.

Čtěte kam na dovolenou do Řecka k moři

Silnice na ostrově jsou na mapách značeny několika barvami, určitě doporučuji jezdit pouze po těch červených, poznáte je podle dvou plných čar uprostřed, žluté už jsou hodně úzké a když tam potkáte autobus je to celkem adrenalinový zážitek :) Zelená barva silnic značí ne-asfaltové, vhodné leda tak pro čtyřkolku nebo koně :)

Vesnice a města jsou občas značena občas ne, takže je lepší se orientovat podle reklamních cedulí hotelů, atrakcí, atd.

To, že z jedné vesnice do druhé to je třeba 10km a pojedete po „červené“ silnici, ještě neznamená, že tam budete za 15min. jako třeba u nás, obvykle 10km po ostrově je tak na půl hodiny cesty.

Pokud jedete na ostrov přes cestovní kancelář, její delegát Vám bude nabízet jak půjčení auta tak i Zakynthos výlety, rozhodně doporučuji si toto zařídit sami, není to nic složitého, Čechů zařizujících tyto výlety je na ostrově dost, dá se ušetřit několik euro/osoba, případně i desítek euro pokud Vás na výlet pojede víc.

V restauracích se počítá se spropitným 10%.

Ceny:

Točená zmrzlina – 1,5€
Gyros v pita chlebu – 1,5€
Frapé – 2,5€
Cola – 2,5€
Nafukovací lehátko – 5€ obyč, 10€velké/širší

Mnoho cestopisů popisuje Zakynthos jako komerční ostrov, kde se na každé atrakci se Řekové snaží vydělat, ale nemyslím si, že by to bylo nějak extra jiné proti jiným ostrovům. Naší rodině se Zakynthos moc líbil a proto se rádi vracíme do hotelu Admiral, kde jsme vždy ubytováni.

Největší nabídku zájezdů najdete na Invia.cz

Půjčovna aut:

Auto si můžete zamluvit již v Čr a nechat si jej přistavit na přesný čas i datum rovnou třeba k hotelu, ceny jsou mnohdy lepší než přímo na místě.

Mapa ostrova Zakynthos

Moje tipy na články k tématu

Další hotely na Zante

Sdílejte článek s přáteli

8 komentářů u „Výlet autem po řeckém ostrově Zakynthos“

  1. Zakynthos je super ostrov, před pár lety jsme tam byli a pamatuji si na ty želvičky :-) Já takhle autem loni projel kus Kréty, na celou by bylo potřeba snad měsíc, protože je o dost větší než Zakynthos.

  2. Kretu mame taky brzy v planu, na kolik dni myslis ze je potreba auto? Bude stacit 7 aby se projela alespon vetsi cast ostrova? Co jsem koukal tak jeho delka je 250km, coz neni malo a stravit 3/4 dovci v aute taky nic moc.

  3. Před 14 dny jsem se vrátil ze Zakynthosu a byl jsem naprosto spokojen. Ubytování jsme měli přímo v části Laganas. Chci především poděkovat autorovi článku, jelikož jsme si půjčovali auto a výlety plánovali dle jeho doporučení a vše proběhlo bez větších problémů! Ještě jednou díky :)

  4. moc hezky napsáno. Užitečné informace. Mohu se zeptat, s jakou organizací jste byli na pláži Navagio? měli jste relativně málo lidí a v jakou časovou dobu jste na Navagiu byli? Dle jiných recenzí běžně hlava na hlavě… Děkuji moc předem za informaci. Lucka

  5. Díky Lucko, snažím se ty články psát co nejlíp umím a aby obsahovaly důležité informace. Jak píšu, že jsme dojeli k majáku půjčeným autem, zde jsme si zaplatili pouze převoz na pláž Navagio a zpět to jelo cca za hodinu. Bylo to někdy dopoledne max. do 13h. To samé jak je vidět na videu při pohledu na tuto pláž z vyhlídky – točeno dopoledne. Samozřejmě pokud bychom jeli na fakultativní výlet s cestovkou, pak zde by bylo lidí více :)

Napsat komentář