Výlet autem po řeckém ostrově Zakynthos


Půjčíte-li si auto v některé z mnoha půjčoven na ostrově, pak díky jeho malé rozloze je možné jej projet za jeden den. Užijte si výlety autem na ostrově Zakyntos.

Ostrov Zakynthos má na délku necelých 40km a na šířku asi 16km, takže není problém vidět všechna zajímavá místa během jednodenního autovýletu.

Zakynthos výlety autem – kam jet

My jsme auto sice měli půjčené na 3 dny (půjčovna aut v Tsilivi) a na některá místa se vraceli, protože např. Banana beach, jedna z nejhezčích pláží na ostrově, určitě stojí za dvojnásobnou návštěvu. Nebál bych se říct, že to je nejhezčí ostrov Řecka.

Ceník půjčovny aut

Pronájem auta na den stojí v letní sezoně + – 50€, ale záleží na typu a velikosti automobilu a také počtu dní. Čím déle, tím levnější.

DEN 1 – želví pláž, Banana beach a vesnička Keri

Výchozí bod jsme měli vedle Hotelu Admirál v Tsilivi, kde byla i půjčovna odkud jsme měli zapůjčený Fiat Scudo – dodávka pro 8 lidí, ale i ideál pro 6 lidí a plno nutných zavazadel (lehátka, balené vody, ručníky, atd).

Hotel Admiral na videu

Ráno hned po snídani jsme vyrazili směrem k jihovýchodní části ostrova na Vassilikos a Gerakas, kde je záchranná stanice pro želvy kareta a také na nedaleké pláži uvidíte jak želvy kladou vejce do písku, a díky místním ochráncům přírody jsou tato místa ohraničena dřevěnými „domečky“, aby vajíčko v písku některý neopatrný návštěvník nerozšlápl.

TIP: Recenze nejlepších hotelů na ostrově Zakynthos – Top 10.

Řecko Zakynthos 21

Poté jsme pokračovali na nejsevernější místo východní části ostrova, opět něco málo nafotili a s dětmi už jeli na slíbenou Banana beach. Lehátka 2ks + slunečník 6€, vzali jsme pro nás 6 2 sady za 12€ :) Moře krásně čisté, žádné kamínky, krasavec. Hned u pláže je restaurace Casa Playa, jídlo nosí přímo k vodě, takže jsme si objednali špagety, hamburger a 2 saláty, dali 30€ a za chvíli bylo jídlo na místě ;-) Opravdu nebylo potřeba si nic dalšího dát až do večeře, zasytilo nás to slušně.

Řecko Zakynthos 23

Na pláži jsme se všichni kromě dětí luxusně připálili a tak cesta v dodávce do města Keri byla celkem utrpením, díky velkým proskleným oknům, ale výhled na moře za městečkem Keri stál za to, parádní panoramato, jedno z nejhezčích na ostrově !!! Je doporučeno v Keri být navečer a uvidíte krásný západ slunce, ale jelikož cesta tam ani zpět není nic moc je lepší tam dojet za světla :)

řecko zakynthos keri

DEN 2 – Modré jeskyně, pláž Navagio a Kalamaki

Další den jsme navštívili modré jeskyně – Blue Caves a pláž Navagio s vrakem lodi – Shipwreck, dojeli jsme cestou necestou až k majáku na severu ostrova a zakoupili lístky rovnou na obě atrakce.

Powered by GetYourGuide

Řecko Zakynthos 31

Modrá voda v jeskyních byla super, stejně jako celé jeskyně.

Řecko Zakynthos 36

Pláž Navagio beach byla celkem plná, kameny na ní opravdu dost nepříjemné pokud jste neměli obuv do vody, která byla mimochodem doost studená, cca 18C max.

Řecko Zakynthos 40

Měli jsme hoďku na vykoupání, takže jsme toto využili.

Řecko Zakynthos 41

Když jsme byli na Zakynthosu podruhé, natočil jsem tuto pláž shora, podívejte se na video.

Cestou zpět jsme se stavili na vyhlídce nad městem Zakynthos a jeli na pláž Kalamaki, kde bylo mnoho mušliček a nad ní přistávaly letadla, měla být jedna z nejhezčích na ostrově, což ale nebyla pravda tak jsme pokračovali přes letovisko Laganas až k Agios Sostis, odkud vyplouvají lodě pokud chcete vidět želvy plavající v moři. Zde jsme pouze udělali pár fotek a jeli na naší oblíbenou Banana beach kde jste strávili zbytek dne a poslední cestu půjčeným autem, najeto cca 160km cestou necestou :)

Tipy:

Nejlevnější obchod na ostrově, kde koupit potraviny, je LIDL v Zakynthosu, najdete jej směrem na Laganas. Např. balená voda 6ks stojí v Lidlu 1,30€, v letoviscích u moře většinou 1,70€ ale není neobvyklé i 2€ za balení 6ks 1,5L vod.

Tsilivi aquapark je super, jak se o tom sami můžete přesvedčit na videu.

Výhled z kopce Bochali nad městem Zakynthos je možné fotit ze 2 míst, buď pokud jedete od Tsilivi do města pak odbočte doprava a na malém náměstíčku, kousek od restaurace, je super výhled, sice se tam nesmí parkovat, ale my na chvíli zastavili a pár fotek udělali. Druhé místo je dobře označeno šipkami jako Best view to Zakynthos (nejhezčí výhled na Zakynthos), ale je z restaurace kde chtějí za fotky platit, vstup na vyhlídku je možný pouze z restaurace, vstup á 2,5€. Šli jsme tam 3 dospělí + jedno dítě, fotili jsme pouze 2 ale i tak platili 10€.

Čtěte kam na dovolenou do Řecka k moři

Silnice na ostrově jsou na mapách značeny několika barvami, určitě doporučuji jezdit pouze po těch červených, poznáte je podle dvou plných čar uprostřed, žluté už jsou hodně úzké a když tam potkáte autobus je to celkem adrenalinový zážitek :) Zelená barva silnic značí ne-asfaltové, vhodné leda tak pro čtyřkolku nebo koně :)

Vesnice a města jsou občas značena občas ne, takže je lepší se orientovat podle reklamních cedulí hotelů, atrakcí, atd.

To, že z jedné vesnice do druhé to je třeba 10km a pojedete po „červené“ silnici, ještě neznamená, že tam budete za 15min. jako třeba u nás, obvykle 10km po ostrově je tak na půl hodiny cesty.

Pokud jedete na ostrov přes cestovní kancelář, její delegát Vám bude nabízet jak půjčení auta tak i Zakynthos výlety, rozhodně doporučuji si toto zařídit sami, není to nic složitého, Čechů zařizujících tyto výlety je na ostrově dost, dá se ušetřit několik euro/osoba, případně i desítek euro pokud Vás na výlet pojede víc.

V restauracích se počítá se spropitným 10%.

Ceny:

Točená zmrzlina – 1,5€
Gyros v pita chlebu – 1,5€
Frapé – 2,5€
Cola – 2,5€
Nafukovací lehátko – 5€ obyč, 10€velké/širší

Mnoho cestopisů popisuje Zakynthos jako komerční ostrov, kde se na každé atrakci se Řekové snaží vydělat, ale nemyslím si, že by to bylo nějak extra jiné proti jiným ostrovům. Naší rodině se Zakynthos moc líbil a proto se rádi vracíme do hotelu Admiral, kde jsme vždy ubytováni.

Největší nabídku zájezdů najdete na Invia.cz

Třetí výlet autem po ostrově Zakynthos v Řecku

Jako vždy jsme si půjčili auto na podrobnější prozkoumání ostrova, ale tentokrát v jiné půjčovně než při naší minulé návštěvě Zakynthosu a i zde je vidět nárůst cen.

Zakynthos autem

Pro rejpaly, kteří články na tomto webu také čtou a minule jeden z nich komentoval, že auto se v Řecku dá sehnat za 20€/den, tak musím připomenout, že pokud si jej chcete půjčit v sezóně jen na pár dní, my si ho brali jen na 2 dny, cena byla 50€/den včetně full insurance, což je plné pojištění s 0% spoluúčastí.

Auto rezervujte online na Rentalcars.com

Nejmenší cenu za půjčení auta kategorie A (Daewoo Matiz a další podobní prckové) jsme viděli 35€. My měli tentokrát domluvený Fiat Grande Punto, ale „nějak“ mu odešla baterka potom, co nám jej člověk z půjčovny předal, tak jsme si nechali dovézt auto jiné, což byla Lancia Ypsilon. Pěkné nové auto v kategorii C, jejichž cena zde ve letovisku Tsilivi se pohybovala od 50 do 55€/den v plné sezoně (byli jsme zde v červenci 2015).

Pláž Dafni

Cílem výletu byla nedaleká pláž Dafni, kterou najdete na jihovýchodě ostrova, cesta k ní vede z letoviska Tsilivi přes město Zakynthos (Zante) a Argasi směrem na východ a poté přes „hory“ cestou necestou do prudkého kopce a pak zase strmě dolů. Ale náš vůz plně naložený i se zapnutou klimou to zvládl na jedničku a ani jsme se nenadáli a byli na místě. Menší parkoviště naznačovalo, že zástupy lidí zde nebudou, jako například na pláži Banana beach, ležící nedaleko odtud na severu ostrova.

Parkování je jak jinak než zdarma, ale je zde přírodní rezervace, kde přímo na této pláži želvy kladou vajíčka a tak jsme na to byli upozorněni u vstupu, abychom si dávali pozor.

Pláž Dafni Zakynthos Řecko 12

Pláž Dafni je opravdu nádherná, lehátek je dost (5€/2lehátka+slunečník), stínu také, občerstvit se můžete v jedné ze dvou tamních restaurací.

Pláž Dafni Zakynthos Řecko 24

Jen dávejte pozor při vstupu do vody, přestože je tato pláž převážně písčitá, tak do vody jdete po opravdu velkých kamenech, což ale zase zájemcům o šnorchlování bude vyhovovat. Sami se můžete podívat na pár fotek, co vám bude plavat kolem nohou :) až se vydáte do moře.

Vyhlídka na vrak lodi na pláži Navagio

I když rozloha ostrova není velká, s navigací se určitě po těch malých vesničkách a i v hlavním městě jezdí mnohem lépe. Dříve jsem používal offline mapy Mapfactor navigator, nyní mám v mobilu navigaci Maps.me, naviguje řekl bych lépe, body zájmu má také obsáhlejší a hlavně i při turistice ji využijete na 100%.

Aktualizace: Nyní již používám pouze navigaci Google Maps offline, které jsou zdarma.

Od prvního výletu po Zakynthosu, kdy jsme v roce 2013 byli na pláži Navagio lodí (Navagio beach), jsem se chtěl podívat na tuto pláž zeshora, což je opravdu dost vysoko a jediná možnost je dojet k vyhlídce autem. Bohužel kdo si myslí, že když je něco daleko 25km, pojedete tam půl hodiny, tak je na velkém omylu, cesty zde jsou značeny ne zrovna pro Evropany zvyklé na ceduli u každého začátku i konci vesnice a hlavně na křižovatkách.

Autem po ostrově Zakynthos

Zde je opravdu důležité mít navigaci, pokud nechcete bloudit, což se ale i nám letos stalo (i když je pár km). Skoro po hodině a půl jsme z Tsilivi přes městečko Katastari dojeli podél pobřeží do vesničky Volimes a odtud (vlevo) asi po 2km k vytouženému „pohlednicovému výhledu“ na vrak lodi na pláži Navagio.

Youtube video Navagio beach

Parkování i vstup k vyhlídce je zdarma, i když jak vidíte na videu, které jsem, nejen pro čtenáře tohoto článku natočil, vyhlídka od „zábradlí“ je pěkná, ale lepší záběry a fotky pořídíte z útesu vpravo.

Vyhlídka na vrak lodi na pláži Navagio 28

Tam dojdete po kamenité cestičce místy s pohledem do zátoky, což lidem, kteří se bojí výšek rozhodně nedoporučuji.

Vyhlídka na vrak lodi na pláži Navagio 21

Určitě se vybavte dobrou obuví, žabky ani lodičky nejsou to pravé (což jsme také viděli u některých jedinců).

Vyhlídka na vrak lodi na pláži Navagio 25

V jednom z článků jsem psal, že se ostrov Zakynthos dá projet autem za jediný den. Dnes jsme jeli přes půl ostrova celkem skoro 3 hodiny a pak na pláž Dafni na druhém konci ostrova a celý den utekl jak voda, přičemž na cestě jsme strávili téměř 5 hodin a viděli „jen“ dvě zajímavosti. Takže pokud byste jen seděli v autě a z něj i fotili, za jeden den se to zvládnout dá, ale nebudete mít fotky ze všech míst, kam se třeba autem dojet nedá.

Nejkrásnější pláž na ostrově Zakynthos se jmenuje Xigia Beach a najdete ji na severo-východě ostrova mezi letovisky Alykanas a Varvara.

Zakynthos výlet autem

Pár fotek z cesty zpět do letoviska Tsilivi, kdy jsme jeli přes vesničky Maries, Exo Chora, Kiliomeno a Maherado. Někde začátek vesnice označen je, někde není, konec to samé, takže se budu opakovat, ale i když je ostrov celkem malé rozlohy, s navigací to bude rozhodně jednodušší.

zájezdy

Půjčovna aut:

Auto si můžete zamluvit již v Čr a nechat si jej přistavit na přesný čas i datum rovnou třeba k hotelu, ceny jsou mnohdy lepší než přímo na místě.

Mapa ostrova Zakynthos

Související

Další hotely na Zante