Výlet do Billundu v Dánsku, kde je i známý Legoland


Billund je malé město na jižní části Jutského poloostrova v Dánsku. Pro mnohé lidi je to město zcela neznámé. Nesouhlasili by se mnou ale fanoušci Lega, jelikož v tomto malebném městečku byl a stále je první Legoland, tematický park vycházející přímo ze stavebnic Lego.

Billund Dánsko

Co mě však k návštěvě tohoto města přimělo? Nebylo to z důvodu výše zmíněného Legolandu, mohla zato spíše moje cestovatelská vášeň a obliba v krátkých, levných výletech. Pojďme si moje dobrodružství trochu více přiblížit.

Billund Dánsko

Letenky

Letecká společnost Ryanair má občas fajn akce, ve kterých nabízí pár tisíc sedadel za minimální ceny. Mně se jednu takovou akci podařilo „ulovit“. Za pouhé 4 EURA jsem kupoval dvě zpáteční letenky z letiště Berlín – Tegel do Billund Airport. Do Berlína se během tří hodin dostanete autem. Jednoduše řečeno z Prahy najedete na dálnici a sjíždíte z ní až těsně před letištěm. Parkování u letiště je také snadné a necelých 20 EUR za tři dny je více než příznivá cena.

TIP: Dovolená v Dánsku je levná, i když vás pojede víc.

Airport

Letiště v Billundu je druhé nejrušnější v Dánsku a podle toho to tam také vypadá. Letadla odlétají a přilétají v pravidelných frekvencích a „prostě to tam žije“. Hned u letiště jsou zastávky, ze kterých pravidelně odjíždí autobusové linky do Billundu a také do větších dánských měst.

Ubytování

Ubytování jsme řešili hotelem hned vedle letiště. Za dvě noci jsme zaplatili něco kolem 120 EUR. Jako bonus jsme měli okno s výhledem na letiště, kde jsme mohli sledovat přistávání letadel. Pro mě, jako milovníka těchto strojů, to byl celkem nevšední zážitek a určitě ho budoucím návštěvníkům Billundu doporučuji.

rezervujte ubytování

Město

Jak jsem již psal na začátku, Billund je opravdu malý. Z letiště k němu jezdí pravidelné, autobusové spoje. Můžete ale také zapojit své nohy a necelé 3 kilometry se do města podél silnice projít.

Billund Dánsko 2

V samotném městě toho moc k vidění není. Na jeho okraji se rozprostírá malý les, ve kterém se můžete podél cestiček také pěkně projít a nadýchat se dánského vzduchu.

Legoland

Samotnou dominantou města je Legoland. Několik parkovišť pro tisíce parkovacích míst budí předzvěst něčeho velkého. A taky že ano. Samotný Legoland nás opravdu ohromil. Viděli jsme ho sice jen zvenku, ale i přes jeho „oplocení“ jsme mohli zahlédnout několik „staveb“ z lega. Pro milovníky tohoto odvětví to musí být opravdový ráj.

Legoland Billund Dánsko

Co napsat závěrem?

Návštěvu Billundu určitě doporučuji. Fanoušci Lega si přijdou na své a i ti, kteří pojmou toto město pouze jako cestovatelské dobrodružství, nebudou zklamáni.

Booking Billund Dánsko

Doporučujeme: