Výlet do Českých Budějovic z Krumlova

Z Českého Krumlova jsme vyjeli do Českých Budějovic, autobus nás dovezl za 32 Kč na střechu obchodního centra Mercury.


Lannova třída končí pěší zónou u České národní banky sousoším humanoidů, autor Michal Trpák tak vidí naši společnost, kde se spousta lidí žene odnikud nikam.

České Budějovice - výlet 7

Kanovnickou ulicí kolem kaple Úzkosti Páně a barokního chrámu sv. Mikuláše přicházíme na náměstí Přemysla Otakara II. Nejprve se posílíme obědem za „lidovku“, vedle je zelená značka Infocentrum, ale pán nejprve řekne, že Budějovice nezná, tak jdeme dál. Náměstí rozlohou 1.7 ha patří k největším u nás, po obvodu je 48 historických domů s charakteristickým podloubím.

TIP: Navštivte také českobudějovickou Černou věž.

Nejdůležitější je radnice, má tři věže, v prostřední je zvonkohra z roku 1995, čtyři alegorické sochy na atice představují měšťanské ctnosti Spravedlnost, Statečnost, Moudrost a Opatrnost.

České Budějovice - výlet 17

V hlavním Infocentru dostaneme mapu s významnými památkami zdarma. Uprostřed náměstí stojí barokní Samsonova kašna z počátku 18. století, na vrcholu je socha biblického Samsona, zápasícího se lvem.

Dnes je 30.5.2017 a Celostátní happening základních uměleckých škol ve veřejném prostoru, na náměstí před radnicí je tribuna s pódiem a skupiny hudebníků se zde střídají v muzicírování, Český rozhlas natáčí Velký koncert na hektarovém náměstí od 10 do 21 hod.

Ubytování v Českých Budějovicích

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář