Výlet do Říma bez cestovky

Plánujete vyrazit do Říma a nechcete cestovat s cestovní kanceláří nebo agenturou? Je tady možnost vyjet si tzv. „sami na sebe“. Jednoduše si sami zabezpečíte dopravu, ubytování a ujasníte si, co je Vašim cílem.


Do Říma bez cestovky

Při cestování do zahraničí bez cestovky je většinou největší problém sladit vše tak, aby se časová rozhraní nepřekrývala a navíc tak, aby nebyly velké prostoje. Dalším velkým problémem může být u české populace dorozumění se v cizím jazyce. Proto je občas nutné využít slovník nebo někoho poprosit o překlad.

Výlet do Říma jsme si naplánovali na tři dny s tím, že jsme si předem objednali dopravu a ubytování přes Booking.

Protože jsme nechtěli cestovat autobusem ani vlakem, našli jsme si let nízkonákladové společnosti, která nás spolehlivě dopravila do Itálie. Problém byl v tom, že jsme nevěděli, v kolik hodin přesně doletíme a na kolik tedy zajistit transport z letiště do centra Říma. Společnost, kterou jsme využili, nabízela možnost, že pokud nestihneme rezervovaný spoj, můžeme ještě využít následující. Byla příjemné vědět, že nemáme pouze jeden čas Č a ten se musí stihnout.

Bojíte se jet sami? Vyražte do Říma s cestovkou.

V Římě jsme se ocitli v centru města, mezi Italy, cizinci a místními prodejci všeho možného. Díky předem nastudovaných ulic a okolí jsme věděli, kudy vyrazit směrem k rezervovanému hotelu. Byla opravdu velká úleva, když jsme dorazili hned napoprvé a bez bloudění. Ubytování odpovídalo popisu na internetu, což v dnešní době je příjemné překvapení. Odložili jsme kufry, dostali se do poznávací nálady a vyrazili jsme poznávat krásy Říma.

Den 1 – Vatikán

První den nám bohužel nepřálo počasí a tak jsme si naplánovaný Vatikán moc neužili. Ale když se člověk trošku odprostí od deště a zapomene, že je to se sluníčkem lepší, vychutná si výhled z kopule na 100 %. První den jsme věnovali pouze Vatikánu a zajímavým místům při cestě zpátky k ubytování, neboť byl zkrácený o cestování. Rozhodli jsme se chodit pěšky, protože metro bylo zbytečně drahé a přece jsme nejeli do Říma, abychom jezdili v podzemí.

Čtěte jak Itálii procestovat za 10 dní s batohem a stanem.

Den 2 – Koloseum, Pantheon, Španělské schody a další památky

Druhý den jsme se již věnovali ostatním památkám. Počasí nám přálo, tak jsme toho využili a od rána do večera jsme se toulali po známých památkách Říma jako je například Koloseum, Pantheon, Španělské schody nebo jejich náměstí. Stihli jsme za ten jeden den obejít téměř všechny známé památky – důvodem bylo i to, že nás spíše zajímalo, jak vypadají, než že bychom se zajímali o historii, procházeli každé muzeum a zjišťovaly informace do posledního detailu.

Den 3 – odlétáme zpět do Čech

Poslední den byl spíše cestovní, protože letadlo nám letělo zpátky do Čech dopoledne. Posnídali jsme v rámci polopenze a vyrazili na cestu zpět.

Musím říct, že jsem Řím očekávala famózní, čistý a neuvěřitelný. Mé očekávání nebylo úplně splněno, ale věřím, že za své mělo i trochu zimní počasí a déšť (zvolili jsme měsíc leden pro cestování hlavně z důvodu malého počtu návštěvníků, ale na úkor počasí a teploty – cca 10°C). Kdo se chce vydat do Říma, neváhejte. Je to zajímavé město a určitě si tam každý najde to své.

Fotogalerie

2 komentáře u „Výlet do Říma bez cestovky“

  1. Řím je naprosto nádherné město. Doporučuji ho navštívit každému, kdo se alespoň trochu zajímá o architekturu.

Napsat komentář