Výlet do ZOO Budapešť v Maďarsku


Patří k nejstarším zoologickým zahradám na světě – nejstarší je zoo ve Vídni. Návštěvníkům otevřela své brány už v roce 1866. Najdete ji vlastně uprostřed této metropole. To je na jednu stranu trochu nevýhoda, protože není kam ji dál rozšiřovat. Nicméně i přesto je zde mnoho zvířat, zajímavých staveb k vidění a také zeleně.

Zoo Budapešť – Maďarsko

Zoo Budapešť Maďarsko

Leží přímo naproti velmi oblíbenému lázeňskému paláci Széchenyi, ten patří k největším termálním komplexům v Evropě. K zahradě se dostanete velmi jednoduše místním metrem.

Čtěte: Dovolená v Budapešti v Maďarsku

Hlavní vchod do zahrady vypadá velmi majestátně a dává tak trochu příslib toho, že uvnitř bude na co se dívat. Dominantou zahrady je sloninec, což je secesní stavba, která připomíná tradiční turecké lázně.  Moc krásně působí jezírko, nebo spíše rybníček, na jehož břehu je velmi pěkná dřevěná budova, která je krokodýlím domem.

U rybníčku si libuje mnoho vodních ptáků a to nejen ze zahrady, voda láká i ty volně žijící. Pozorovat odsud můžete racky, pelikány, labutě, husy, kormorány, volavky a další. Celé to vypadá velmi pěkně, ani by Vám nedošlo, že okolo Vás je centrum velkoměsta. Blízko je také japonská zahrada, která k relaxaci přímo nabádá.

Zvířata i exotické rostliny jsou na každém kroku

Ale samozřejmě nás zajímají především zvířata. Je jich tu mnoho, máte možnost prohlédnout si třeba divoké šelmy, pokud máte rádi opice a lidoopy, pak tu na Vás čekají expozice s orangutany, kteří jsou pořád v pohybu, gorilami, které jsou za sklem doslova kousíček od Vás. Zvířata mají výběhy uspořádány tak, aby byla v co nejvíce jim přirozeném prostředí a musím říct, že se přirozeně také chovají. Navštívíte pavilony, které jsou pojmenovány podle jednotlivých částí světa. Nenechte si ujít:

  • Jihoamerický
  • Australský
  • Jihovýchodní Asii
  • Madagaskarský

V těch samozřejmě můžete obdivovat zvířata i rostliny, které jsou pro tyto části světa typické a jedinečné. Nechybí ani tzv. Jedový dům, kde jsou například jedovatí pavouci, či hadi. Velmi oblíbená je určitě expozice s názvem Savana. Tady se setkáte s žirafami tzv. tváří v tvář. Můžete je krmit, a pokud budete mít štěstí, žirafu si třeba i pohladit. Působí to až neskutečně a přitom velmi přirozeně. Je tu také spousta vodních expozic, akvárií a nádrží.

Expozice a pavilóny působí velmi pěkně zvenku, některé z nich by uvítaly rekonstrukci, nicméně celková atmosféra této zahrady je velmi příjemná. Není to žádný kolos, starší stavby jsou často velmi originálně řešené, zahrada je plná zeleně a ze zvířat můžete vidět opravdu zajímavé druhy.

Nechybí psi pralesní, lenochodi, hyeny, klokani velcí i králíkoví, ti mezi vámi ve volném výběhu i běhají, což milují nejen děti. Jsou tu také varani komodští, hroši, nosorožci, lemuři, kosmani, zebry, papoušci, pandy červené, sloni, medvědi a mnoho dalších.

TIP: Čtěte další recenze zoologických zahrad. Je to ideální výlet nejen s dětmi.

Nenechte si ji ujít

Budapešťskou zoo s jejími mnoha cestičkami i pavilony si velmi pravděpodobně oblíbíte, působí velmi sympaticky. Určitě ji při další návštěvě tohoto krásného místa nevynechejte, výlet si užijete.

Jaká je otvírací doba a ceník najdete na webu www.zoobudapest.com

Ubytování v Budapešti

Související:

Tapolca je jeskyně v Maďarsku, kde se projedete i na loďce