Výlet letadlem do Eindhovenu v Holandsku


Přemýšlíte o víkendovém výletu do zahraničí, ale nelákají Vás turisticky profláknutá místa? Zkuste městečko Eindhoven v Nizozemí (Holandsku).

Oproti Amsterdamu nebo druhému největšímu městu Rotterdam je Eindhoven turisticky méně známým místem, přesto má co nabídnout. Jedná se o páté největší město v Nizozemsku. Nebývalému zájmu českých turistů se těší zejména díky své výborné dostupnosti. Z Prahy se do Eindhovenu dostanete letadlem z Letiště Václava Havla za necelé dvě hodiny.

Eindhoven Nizozemí

Eindhoven Nizozemí (Holandsko)

Eindhoven Holandsko

Hned na začátek je dobré zmínit, že ve městě nenarazíte na mnoho historických památek.  Město bylo totiž během 2. světové války několikrát vybombardováno. K vidění jsou tu tedy spíše budovy současné architektury. Nutno však podotknout, že i ty stojí za to! Jedná se o moderní město, plné mladých lidí. To je způsobeno hlavně tím, že se zde nachází významná technická univerzita.

Eindhoven Holandsko 2

Pokud si chcete užít Eindhoven jako místní, sáhněte tentokrát místo ubytování v hotelu po ubytování přes portál Booking. Najdete tam spoustu skvělých míst k ubytování – od centra města až po okrajové čtvrti, od malých pokojíčků až po celé domy. Typická nizozemská architektura, tedy červené cihly a velká okna bez závěsů, si Vás získají na první dobrou!

A co kromě toho stojí v Eindhovenu za vidění?

Eindhoven Holandsko 3

Flying Pins

Flying Pins neboli létající kuželky jsou plastikou sochařů Claese Oldenburga a Coosje van Bruggena, která vznikla v roce 2000. Plastika představuje bowlingovou kouli s deseti kuželkami a najdete jí na křižovatce vedoucí z Kennedyho náměstí.

Evoluon

Pokud při svých cestách rádi objevujete zajímavé budovy moderní architektury, Evoluon je pro Vás to pravé. V budově připomínající létající talíř sídlilo v minulosti vědecké muzeum. Kvůli nízké návštěvnosti, ale bylo zavřeno a dnes zde sídlí konferenční centrum. Je to také oblíbené místo pro pracovní schůzky nebo tu můžete jen tak posedět s přáteli nad skleničkou vína. Za stavbou celé budovy stojí společnost Philips, která právě v Eindhovenu vznikla.

Philips Stadion

Philips Stadion je domácím stadionem slavného nizozemského klubu PSV Eindhoven. UEFA ocenila tento stadion čtyřmi hvězdičkami, můžou se tu tedy hrát finálová utkání Evropské ligy UEFA. Kromě toho byl v  minulosti stadion dějištěm hned několika utkání EURA 2000, které hostilo Nizozemsko společně s Belgií.

Philips Stadion Eindhoven Nizozemí

Ať už tedy dáváte přednost sportu, modernímu umění či klasické architektuře, s Eindhovenem určitě nešlápnete vedle. Jak se říká, za pár korun dostanete hodně muziky. 

Ubytování v Eindhovenu a okolí

Napsat komentář