Výlet na Milešovku autem s dětmi


Přestože na webu již jeden článek o Milešovce máme, není od věci si přečíst i další, kde nepůjdete se zdatnými turisty, ale s dětmi, které mají rychlost chůze podstatně menší.

Parkování pod Milešovkou

Máte několik možností, kde zaparkovat pod nejvyšší horou Českého středohoří.

My zvolili parkoviště na konci obce Milešov, kde je zároveň hned vedle i dětské hřiště.

Milešovka parkování

Odtud to je až na vrchol Milešovky cca 3 km. Zdejší parkoviště je zdarma (což ale nebyl důvod, proč jsme ze auto zanechali. Prostě jsem zde byl poprvé a o tom, že existuje i jiná možnost, jsem nevěděl :)

GPS souřadnice: 50.5420711N, 13.9355061E

Druhou možností je obec Bílka, kde můžete zaparkovat. Zde je ale parkování placené, když jsme se bavili s ostatními turisty, tak říkali že platili za auto 50kč.

GPS souřadnice: 50.5697794N, 13.9349161E

Kudy na Milešovku

Vždy před cestou se podívám na mapu, kam přesně jedu, přestože mám v autě navigaci a mohl bych jí důvěřovat, ale mám radši, když dopředu vím, kde je přibližně cíl cesty.

TIP: Ubytování v okolí Milešovky – rezervace zde >>

Takže hledáme spojení Milešovka mapa na Google a zde je odkaz přímo na mé oblíbené maps.google.cz. Stejně tak můžete nahrát do telefonu skvělou aplikaci Mapy.cz, díky které si můžete mapy (nejen) České republiky stáhnout i pro použití offline = když nebudete v dosahu internetu. Tyto turistické mapy používám často, i když do auta se moc nehodí.

Výstup na Milešovku

Vydali jsme se tedy z obce Milešov směrem do kopce na výšlap a při pohledu na vrchol děti moc nadšené nebyly.

Milešovka - výlet s dětmi

No, co se dalo dělat, moc dětí neznám, které by skákaly nadšením, když musí vyrazit do velkého kopce. Ale turistická trasa – cesta lesem ubíhala dobře, šišky, klacky a kameny zde samozřejmě nechyběly, takže jsme sice snad každých 20 minut stáli, abychom postavili tu domeček, tady stříšku, kolem stromu domeček, na cestě udělali šipku, abychom věděli kudy zpět a takto jsme pokračovali. Pomalu, ale jistě. Počasí bylo nádherně slunečné, výhled na okolí, jak jsme postupovali výše, byl opravdu nádherný, což i děti ocenily.

Přečtěte si také: Článek o tom, jak vyrazit na turistický výlet k Milešovce vlakem.

Přibližně půl kilometru pod vrcholem dojdete na křižovatku lesní cesty, kde je nejen rozcestník, ale také parádní útvar z kamenů. Což je jak dobrá zastávka pro občerstvení (kdo nevydrží těch pár minut než dorazí do bufetu), případně alespoň pro doplnění tekutin.

Vlevo z tohoto rozcestí byste došli do obce Bílka, vpravo do kopce budete pokračovat až na Milešovku.

Konečně na vrcholu

Po 2,5 hodinách opravdu hodně pomalé chůze jsme dorazili k cíli. Veškerou sváču, co jsme měli s sebou, jsme stihli sníst již cestou, takže jsme navštívili místní bufet a dali si klasiku – polévku zelňačku a párek s chlebem. Kofola samozřejmě nesměla chybět.

Po posilnění jsme se vydali prozkoumávat okolí a také vyfotit něco málo i do článku, protože když už někam vyrazím, rád se i o dojmy a zajímavosti podělím.

Co vše můžete vidět z Milešovky

Výhled odtud je opravdu úchvatný a protože na Milešovce je i rozhledna, ve stejné budově jako meteorologická stanice, šli jsme fotit tedy odtud.

Milešovka rozhledna

Výhled ještě o pár metrů lepší než z vyhlídky u restaurace Chata Milešovka, což je dobrá hospoda pro ty, kteří sem dorazí na kole. Občerstvení nabídne i bufet o pár metrů vedle, takže se dostane určitě na každého.

Vidět je celé České středohoří, Lovoš, Říp, nový Opárenský dálniční most, ale také Krušné hory.

Opárno - dálniční most

Rozhledna Milešovka

Otevírací doba rozhledny je od března do října 10:30-17h a od listopadu do února 11:30-17h.

Zdejší chata nabízí také ubytování, pokud by bylo obsazeno, v nedaleké obci Kocourov najdete pěkný pension. Ubytování rezervujte na Booking.com

Milešovka zde má i jednu zajímavost a tou je lanovka, která slouží pro dopravu nákladu a jak vidíte na obrázku v galerii, tak i piva :)

Milešovka lanovka

Cesta zpět už byla bez problémů a samozřejmě rychklejší, protože z kopce to jde vždy lépe, děti si ještě pohráli u místa, kde bylo naše parkování a hora Milešovka byla pokořena. Nejlepší cesta, kudy jsme šli na výlet, to sice asi nebyla (většina lidí parkovala v Bílce), ale rádi se sem opět někdy vrátíme a rozhodně návštěvu doporučuji i ostatním.

Odkazy

Akce na Milešovce

  • Vítání jara
  • Den otevřených dveří
  • Noční pochod

To vše popisuje web www.milesovka.cz

Dost lidí sem vyráží v zimě na Nový rok, nebo pokud je Silvestr, když je sníh, foto se vždy povede a třeba i s blesky na obloze. Milešovka je místo, kde fouká silný vítr po celý rok, ve dne v noci, takže je jasné, že je třeba se dobře obléct.

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář