Výlet na Milešovku autem s dětmi


Přestože na webu již jeden článek o Milešovce máme, není od věci si přečíst i další, kde nepůjdete se zdatnými turisty, ale s dětmi, které mají rychlost chůze podstatně menší.

Milešovka hora - České středohoří

Parkování pod Milešovkou

Máte několik možností, kde zaparkovat pod nejvyšší horou Českého středohoří.

My zvolili parkoviště na konci obce Milešov, kde je zároveň hned vedle i dětské hřiště.

Milešovka parkování

Odtud to je až na vrchol Milešovky cca 3 km. Zdejší parkoviště je zdarma (což ale nebyl důvod, proč jsme ze auto zanechali. Prostě jsem zde byl poprvé a o tom, že existuje i jiná možnost, jsem nevěděl :)

GPS souřadnice: 50.5420711N, 13.9355061E

Druhou možností je obec Bílka, kde můžete zaparkovat. Zde je ale parkování placené, když jsme se bavili s ostatními turisty, tak říkali že platili za auto 50kč.

GPS souřadnice: 50.5697794N, 13.9349161E

Kudy na Milešovku

Vždy před cestou se podívám na mapu, kam přesně jedu, přestože mám v autě navigaci a mohl bych jí důvěřovat, ale mám radši, když dopředu vím, kde je přibližně cíl cesty.

TIP: Ubytování v okolí Milešovky – rezervace zde >>

Takže hledáme spojení Milešovka mapa na Google a zde je odkaz přímo na mé oblíbené maps.google.cz. Stejně tak můžete nahrát do telefonu skvělou aplikaci Mapy.cz, díky které si můžete mapy (nejen) České republiky stáhnout i pro použití offline = když nebudete v dosahu internetu. Tyto turistické mapy používám často, i když do auta se moc nehodí.

Výstup na Milešovku

Vydali jsme se tedy z obce Milešov směrem do kopce na výšlap a při pohledu na vrchol děti moc nadšené nebyly.

Milešovka - výlet s dětmi

No, co se dalo dělat, moc dětí neznám, které by skákaly nadšením, když musí vyrazit do velkého kopce. Ale turistická trasa – cesta lesem ubíhala dobře, šišky, klacky a kameny zde samozřejmě nechyběly, takže jsme sice snad každých 20 minut stáli, abychom postavili tu domeček, tady stříšku, kolem stromu domeček, na cestě udělali šipku, abychom věděli kudy zpět a takto jsme pokračovali. Pomalu, ale jistě. Počasí bylo nádherně slunečné, výhled na okolí, jak jsme postupovali výše, byl opravdu nádherný, což i děti ocenily.

Přečtěte si také: Článek o tom, jak vyrazit na turistický výlet k Milešovce vlakem.

Přibližně půl kilometru pod vrcholem dojdete na křižovatku lesní cesty, kde je nejen rozcestník, ale také parádní útvar z kamenů. Což je jak dobrá zastávka pro občerstvení (kdo nevydrží těch pár minut než dorazí do bufetu), případně alespoň pro doplnění tekutin.

Vlevo z tohoto rozcestí byste došli do obce Bílka, vpravo do kopce budete pokračovat až na Milešovku.

Konečně na vrcholu

Po 2,5 hodinách opravdu hodně pomalé chůze jsme dorazili k cíli. Veškerou sváču, co jsme měli s sebou, jsme stihli sníst již cestou, takže jsme navštívili místní bufet a dali si klasiku – polévku zelňačku a párek s chlebem. Kofola samozřejmě nesměla chybět.

Po posilnění jsme se vydali prozkoumávat okolí a také vyfotit něco málo i do článku, protože když už někam vyrazím, rád se i o dojmy a zajímavosti podělím.

Co vše můžete vidět z Milešovky

Výhled odtud je opravdu úchvatný a protože na Milešovce je i rozhledna, ve stejné budově jako meteorologická stanice, šli jsme fotit tedy odtud.

Milešovka rozhledna

Výhled ještě o pár metrů lepší než z vyhlídky u restaurace Chata Milešovka, což je dobrá hospoda pro ty, kteří sem dorazí na kole. Občerstvení nabídne i bufet o pár metrů vedle, takže se dostane určitě na každého.

Vidět je celé České středohoří, Lovoš, Říp, nový Opárenský dálniční most, ale také Krušné hory.

Opárno - dálniční most

Rozhledna Milešovka

Otevírací doba rozhledny je od března do října 10:30-17h a od listopadu do února 11:30-17h.

Zdejší chata nabízí také ubytování, pokud by bylo obsazeno, v nedaleké obci Kocourov najdete pěkný pension. Ubytování rezervujte na Booking.com

Milešovka zde má i jednu zajímavost a tou je lanovka, která slouží pro dopravu nákladu a jak vidíte na obrázku v galerii, tak i piva :)

Milešovka lanovka

Cesta zpět už byla bez problémů a samozřejmě rychklejší, protože z kopce to jde vždy lépe, děti si ještě pohráli u místa, kde bylo naše parkování a hora Milešovka byla pokořena. Nejlepší cesta, kudy jsme šli na výlet, to sice asi nebyla (většina lidí parkovala v Bílce), ale rádi se sem opět někdy vrátíme a rozhodně návštěvu doporučuji i ostatním.

Odkazy

Akce na Milešovce

  • Vítání jara
  • Den otevřených dveří
  • Noční pochod

To vše popisuje web www.milesovka.cz

Dost lidí sem vyráží v zimě na Nový rok, nebo pokud je Silvestr, když je sníh, foto se vždy povede a třeba i s blesky na obloze. Milešovka je místo, kde fouká silný vítr po celý rok, ve dne v noci, takže je jasné, že je třeba se dobře obléct.

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář