Výlet vlakem z Ústí nad Labem do Děčína


Výlety vlakem jsou pro děti zpestření, pokud všude jezdíte autem. Tento typ cestování má úplně jiný ráz. Doporučuji také občas zkusit.

Vlakem na výlet

vlak

O cestování vlakem jste se zde ještě nedočetli, už název webu sám vypovídá, že to bude hlavně o cestování autem. Ale protože máme celá rodina „režijky“ a tím pádem cestování vlakem „zdarma“, byla by škoda je občas nevyužít, i když auto mám raději.

TIP: Příjezdy a odjezdy vlaků – vyhledání spojení.

Ale není na škodu si někam vlakem na výlet vyrazit a v jarním, skoro letním dni, jako byl ten dnešní, si dát jedno točené :)

Takže jsme slunečnou sobotu vyrazili na rodinný výlet z Ústí do Děčína.

Pro mě osobně celkem zážitek, přestože jsem jezdil vlakem skoro 10 let denně do školy a pak do práce, pamatuji ještě vlaky, které nebyly „nic moc“.

Youtube video

Nyní je komfort úplně jiný, ve vlaku je ticho, nic nedrncá, všude je čisto a v některých je i wifi a dokonce zásuvka na 220v, která dobře poslouží, pokud na cestě pracujete a vybije se vám notebook, tablet či mobil.

My ale jeli na výlet, takže práce rozhodně nebyla v plánu :)

Vlakem do Děčína 2 Vlakem do Děčína 3

Děčín výlety – kam s dětmi za zábavou

Navštívili jsme obchodní centrum Pivovar a zdejší výbornou pivovarskou restauraci, hernu Hopsárium, Rajské ostrovy, což je expozice ryb a mořských živočichů, pokračovali do Zoo Děčín, zde je nedaleko i Pastýřská stěna, která nabídne nádherný výhled na celé město Děčín i jeho okolí.

Také doporučuji navštívit Zámek Děčín, jeho rozkvetlé zahrady jsou parádní a proto se zde často pořádají svatby.

Výlet se nám líbil a opět zase někam vyrazíme vlakem :)

Kde se dobře najíst

Restaurace U přístavu – výborné jídlo s výhledem na děčínský zámek

Další pěkný výlet vlakem

Z Děčína můžete pokračovat krásnou trasou přes Německo do Dolní Poustevny.

Dovolená vlakem

Pro mnohé oblíbená forma cestování, ať již k moři – např. do Španělska nebo pokud chcete poznat Švýcarsko. Tamní vlaky vám nabídnout úplně jiný zážitek než ty české. Přečtěte si článek o letní dovolené ve Švýcarsku, abyste věděli, co vše v této krásné zemi musíte navštívit.