Výlet z Oleška do Trávčic

Vycházíme z vlakové zastávky Oleško a po silnici jdeme do obce, držíme směr – Střelnice a po pár minutách jsme u vstupu. Bývalou vojenskou střelnici využívali vojáci od dob výstavby pevnosti Terezín do konce devadesátých let minulého století, kdy došlo ke zrušení vojenské posádky v Terezíně.


Dlouhý vrch

Jako voják jsem v ní nebyl střílet, ale při návratu z jednoho vojenského cvičení jsem v Trávčickém lese ve stanu prožil poslední noc před návratem domů. Je to prý jedna z nejdelších a nejmodernějších střelnic v České republice (kulová a broková), nabízí tři nezávislá střeliště s proměnlivou délkou střelby, velké střeliště o velikosti 300 metrů, střední střeliště o délce 50 m a malé střeliště 25 metrů.

Střelnice Oleško

My pokračujeme po známé cestě podél pískovny směrem k Nučničkám, v noci pršelo a vyhýbáme se kalužím, jednou bude z pískovny jezero s písečnou pláží jako u Velkých Žernosek.

Pískovna Nučnice

Na obzoru vidíme Dlouhý vrch, Křížovou horu, Liščín a Žitenice. Těsně před koncem lesa odbočíme na nenápadnou pěšinku a dojdeme k utajenému lesnímu jezírku s chatou.

Jezírko

Přichází nejhorší kousek výletu, když se brodíme blátem rozježděné cesty, po níž jezdí auta s nákladem materiálu z pískovny. A pokračujeme lesem, sbíráme větve borovic, které shodil noční vichr, hodí se na adventní věnce.

Les Trávčice

Po široké a suché cestě směřujeme k restauraci v Trávčicích, čeká nás oběd a cesta domů autobusem. Mohli bychom také dojít do Bohušovic n.O. a vrátit se vlakem.

Oleško vlaková stanice

Doporučujeme:

Napsat komentář