Výlet z Poděbrad do Kutné Hory


Při dovolené v Poděbradech jsme vyjeli na výlet do Kutné Hory navštívit dvě katedrály – památky UNESCO. Jedeme rychlíkem z Poděbrad do Kolína, přestupujeme na rychlík do Kutné Hory a zde popojedeme osobákem jednu stanici do Sedlce k první památce.

Královské město Kutná Hora - památka Unesco
Královské město Kutná Hora – památka Unesco

Vystupujeme spolu s cizinci, kteří nás vedou kolem bývalého cisterciáckého kláštera a katedrály Nanebevzetí Panny Marie ke kostnici, na chodníku je směr.

Kostel v Kutné Hoře
Kostel v Kutné Hoře

Přehlédli jsme íčko, tak se vracíme pro radu, jak dojdeme od kostnice v Kutné Hoře ke katedrále sv. Barbory. MHD pojedeme od tabáku Sedlec k Domu dětí a mládeže, jako senioři pojedeme zdarma. Je čas oběda a přímo proti kostnici je restaurace U Balánů, polední nabídka nabízí kachní stehno, br. knedlík, červené zelí a točenou kofolu za skvělou cenu 120 Kč.

Restaurace U Balánů - Kutná Hora
Restaurace U Balánů – Kutná Hora

Když dojídáme, přichází japonský zájezd a my odcházíme trávit oběd procházkou po hřbitově u kostnice a chvíli na lavičce.

Kostnice - Kutná Hora
Kostnice – Kutná Hora

Potom se vracíme na zastávku u tabáku a vidíme, že máme čas na rychlou prohlídku muzea tabáku, vstupné je zdarma pro všechny nad 18 let a není třeba se předem objednávat.

Muzeum tabáku - Kutná Hora
Muzeum tabáku – Kutná Hora

Dne 2.11.1812 zde 2000 dělnic zahájilo výrobu tabáku a v roce 1844 byla zahájena výroba doutníků, postupně přešli od ruční výroby ke strojní.

TIP: Procházka po Poděbradech

Je zde mnoho fotek starých strojů, popis výroby, ukázky výrobků a reklamy v různých obdobích.

Reklama z roku 1940
Reklama z roku 1940

Navštivte také:

Napsat komentář