Cestovní loď MSC SPLENDIDA je jednou z největších výletních lodí společnosti MSC CRUISES. Lodě této italské společnosti brázdí mořské hladiny již od roku 2009. Spadají do kategorie 5ti hvězdičkových hotelů.

Dovolená na zaoceánské výletní lodi v Evropě je opravdu zážitek

Svou velikostí a naprostou dokonalostí budí respekt a úctu. Jen pro představu, co se týká počtu cestujících, dokáže tento gigant pojmout dvakrát více lidí než legendární Titanic. O pohodlí 3959 cestujících se každodenně stará 1325 členů posádky. Loď se svou délkou 333 metrů, šířkou 38 metrů a svými osmnácti palubami, má ponor neskutečných 8 metrů a plaví se rychlostí 23 námořních uzlů. V přepočtu na kilometry za hodinu se jedná o rychlost přibližně 42,5 km/h.

Každý z nás má na výběr z několika možností ubytování. A výběr je opravdu veliký. Nabízí se neskutečných 1637 kajut. Pro nejméně náročnou klientelu jsou vhodné kajuty bez oken a balkonů. Okna jsou nahrazena velkým zrcadlem, aby kajuta nebyla příliš tmavá a nebudila dojem stísněného prostoru. Ti, kterým však tmavší prostory nevyhovují a potřebují mít denní světlo, ocení kajuty s okny, umístěné vně lodi. Velikostně jsou tyto kajuty shodné. Na 15ti metrech čtverečních dominuje veliká postel s nočními stolky. K dalšímu, neodmyslitelnému vybavení patří dvě přistýlky, dvě křesla s konferenčním stolkem, stůl s jednou židlí, prostorné šatní skříně, bar a trezor pro Vaše cennosti. Součástí každé kajuty je samozřejmě i koupelna, ve které se nachází WC, sprchový kout, umyvadlo, fén a několik potřebných skříněk.

Náročnější cestující ocení venkovní kajuty s balkónem či venkovní apartmány s balkónem.

Tyto kajuty mají rozlohu 18 metrů čtverečních, apartmány dokonce 27 metrů čtverečních. Vybavením se však nijak zásadně neliší od ostatních kajut. Všechny, které loď nabízí, jsou stejně luxusně zařízené.

Plavba a cestování lodí

Tyto lodě se během týdenní plavby z pravidla nedají poznat. Přes den jsou všechny tři bazény a několik vířivek v obklopení stovek lidí a bary na nejvyšších palubách praskají ve švech. Najít zde volné lehátko je většinou docela umění. Ti, kteří neholdují vyhřívání na slunci, trénují svá těla ve fitnessech, sledují filmy ve 3D kinech, nebo popíjí kávičky v jedné z mnoha krytých kaváren.

TIP: Podobný zážitek budete mít i při plavbě luxusní výletní lodí po Karibiku.

I místní bufet, nabízející každý den mnoho různých lákavých nabídek a je po většinu času obsazen lidmi. Večerní program nabízí nepřeberné množství zábavy. Kasina, divadla, kina, restaurace, vše je plné nadšených lidí a působí na Vás dojmem naprosté spokojenosti a solidarity. Je zvláštní, že i ti, kteří se necítí dobře v přeplněných prostorách, zde najdou svůj klid a masy lidí nějakým zásadním způsobem neregistrují.

Přečtěte si kam k moři, abyste věděli, jaké lokality budete chtít navštívit.

Přes den většinou loď kotví v přístavu a vy můžete být celý den mimo ni a poznávat město, ve kterém jste zakotvili. Můžete se vydat na výlet na vlastní pěst, nebo využít hojné nabídky společnosti. V podvečer loď vyplouvá za novým dobrodružstvím, do jiného státu. Po vyčerpávajícím dni, plném nových zážitků, se každý rád odebere do své kajuty a usíná s úsměvem na rtech, těšící se na další jedinečný den.

Nechtěli byste také zažít dovolenou na lodi?

zájezdy

Podívejte se ve fotogalerii, jak vypadá výletní loď Splendida a její horní paluba, casino, interiér lodi i bufet.

Foto galerie

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •