Výletní loď Msc Splendida


Cestovní loď MSC SPLENDIDA je jednou z největších výletních lodí společnosti MSC CRUISES. Lodě této italské společnosti brázdí mořské hladiny již od roku 2009. Spadají do kategorie 5ti hvězdičkových hotelů.

Dovolená na zaoceánské výletní lodi v Evropě je opravdu zážitek

Svou velikostí a naprostou dokonalostí budí respekt a úctu. Jen pro představu, co se týká počtu cestujících, dokáže tento gigant pojmout dvakrát více lidí než legendární Titanic. O pohodlí 3959 cestujících se každodenně stará 1325 členů posádky. Loď se svou délkou 333 metrů, šířkou 38 metrů a svými osmnácti palubami, má ponor neskutečných 8 metrů a plaví se rychlostí 23 námořních uzlů. V přepočtu na kilometry za hodinu se jedná o rychlost přibližně 42,5 km/h.

Výletní loď Msc Splendida 1

Každý z nás má na výběr z několika možností ubytování. A výběr je opravdu veliký. Nabízí se neskutečných 1637 kajut. Pro nejméně náročnou klientelu jsou vhodné kajuty bez oken a balkonů. Okna jsou nahrazena velkým zrcadlem, aby kajuta nebyla příliš tmavá a nebudila dojem stísněného prostoru. Ti, kterým však tmavší prostory nevyhovují a potřebují mít denní světlo, ocení kajuty s okny, umístěné vně lodi. Velikostně jsou tyto kajuty shodné. Na 15ti metrech čtverečních dominuje veliká postel s nočními stolky. K dalšímu, neodmyslitelnému vybavení patří dvě přistýlky, dvě křesla s konferenčním stolkem, stůl s jednou židlí, prostorné šatní skříně, bar a trezor pro Vaše cennosti. Součástí každé kajuty je samozřejmě i koupelna, ve které se nachází WC, sprchový kout, umyvadlo, fén a několik potřebných skříněk.

Náročnější cestující ocení venkovní kajuty s balkónem či venkovní apartmány s balkónem.

Tyto kajuty mají rozlohu 18 metrů čtverečních, apartmány dokonce 27 metrů čtverečních. Vybavením se však nijak zásadně neliší od ostatních kajut. Všechny, které loď nabízí, jsou stejně luxusně zařízené.

Plavba a cestování lodí

Tyto lodě se během týdenní plavby z pravidla nedají poznat. Přes den jsou všechny tři bazény a několik vířivek v obklopení stovek lidí a bary na nejvyšších palubách praskají ve švech.

Najít zde volné lehátko je většinou docela umění.

Výletní loď Msc Splendida 4

Ti, kteří neholdují vyhřívání na slunci, trénují svá těla ve fitnessech, sledují filmy ve 3D kinech, nebo popíjí kávičky v jedné z mnoha krytých kaváren.

TIP: Podobný zážitek budete mít i při plavbě luxusní výletní lodí po Karibiku.

I místní bufet, nabízející každý den mnoho různých lákavých nabídek a je po většinu času obsazen lidmi. Večerní program nabízí nepřeberné množství zábavy. Kasina, divadla, kina, restaurace, vše je plné nadšených lidí a působí na Vás dojmem naprosté spokojenosti a solidarity.

Výletní loď Msc Splendida 8

Je zvláštní, že i ti, kteří se necítí dobře v přeplněných prostorách, zde najdou svůj klid a masy lidí nějakým zásadním způsobem neregistrují.

Přečtěte si kam k moři, abyste věděli, jaké lokality budete chtít navštívit.

Přes den většinou loď kotví v přístavu a vy můžete být celý den mimo ni a poznávat město, ve kterém jste zakotvili. Můžete se vydat na výlet na vlastní pěst, nebo využít hojné nabídky společnosti. V podvečer loď vyplouvá za novým dobrodružstvím, do jiného státu. Po vyčerpávajícím dni, plném nových zážitků, se každý rád odebere do své kajuty a usíná s úsměvem na rtech, těšící se na další jedinečný den.

Nechtěli byste také zažít dovolenou na lodi?

Výletní loď Msc Splendida 3