Výlety autem po řeckém ostrově Rhodos

Jeden ze čtyř největších řeckých ostrovů má na délku skoro 100km a proto bude dobré auto půjčit na více dní.


Rhodos tipy na výlet i s dětmi

Měli jsme půjčený Hyundai i20 na 5 dní za cenu 150€ celkem, což je super cena v sezóně, jinak se ceny pohybují kolem 40-45€ za den.

TIP: Dovolená na ostrově Rhodos se dá koupit nejlevněji na Invia.

Jak jsem psal v úvodu, cestovní kanceláře sice uvádějí délku ostrova cca 75km, ale jelikož jsme vždy odjížděli od hotelu Delfinia, který je na jižní straně ostrova a jen konec ostrova vlevo to je 80km a hlavní město Rhodos, je úplně vpravo na mapě z letoviska Kolymbia, kde je i hotel Delfinia, dalších 25-30km, moc mi to na těch 70km nevychází :)

Stejně jako když jsme byli na Zakynthosu, jsme i na Rhodosu objevili mnoho krásných písčitých pláží, a asi nejvíce se nám líbila Tsambika, ležící asi 6km od hotelu Delfinia k Kolymbii a tak jsme tam byli 2x. Od hotelu tam můžete dojet i autobusem, který ale jezdí jen jednou dopoledne tam a odpoledne zpět, když Vám to ujede, pak zbývá jedině taxík.

Výlet autobusem do města Rhodos

První výlet busem na Rhodosu a také poslední. Zpoždění 15minut není nic neobvyklého v Řecku, ale stát v přeplněném busu hodinu cesty není nic moc, naštěstí zpět už jsme seděli :)

Zastávka autobusu je hned vedle Starého města, je pěkné – historické a rytířská ulička také.

Rhodos Řecko 1

Rhodos Řecko 11

Žebrající cikáni jsou snad všude v Evropě a tady jich bylo víc než je zdrávo, člověk si jich nesmí všímat, jinak otravují.

Určitě si dejte místní zmrzlinu a kávu v jedné z místních restaurací, zmrzlina výborná proti tomu co nabízí hotely pro dovolenkáře :) Přístav je vyfocený na mnoha pohlednicích v obchodech, tak jsme si ho také vyfotili.

Rhodos Řecko 16

Navštívili také na místní pláž, byla přeplněná, hlava na hlavě, ale v tom vedru to chtělo aspoň se trošku osvěžit.

Rhodos Řecko 23

Bus jezdí každou hodinu zpět, takže není problém, klimatizovaný je samozřejmě také.

Rhodos výlety autem

První autovýlet – hrad Lindos a pláž Prasonisi

Měli jsme v plánu projet větší část ostrova, ale když přijedete na krásné místo nechce se Vám hned pospíchat dál. Navštívili jsme hrad Lindos, kde bylo opravdu mnoho turistů, zaparkovat lze buď nahoře před městem, nebo projet dolů kde jsou 2 parkoviště zdarma a je to to o kousek blíž než od silnice nahoře nad městem.

Hrad Lindos Rhodos Řecko

Na hrad se můžete nechat vyvézt na oslovi, občas jsme koukali jak se oslík prohýbal, když vezl ne zrovna hubené dámy :) Ale za 5€ kdo by se nesvezl. My se radši prošli, viděli jsme v úzkých uličkách místní obyvatele, prodávající místní potraviny i suvenýry. Po menším stoupání a několika schodech dojdete k hradu, vstup je 8€ dospělý.

invia

Poté co jsme se pokochali výhledem na ostrov Rhodos z hradu Lindos, jsme vyrazili dál po jižní straně ostrova.

Hrad Lindos - Rhodos Řecko 2

Hrad Lindos - Rhodos Řecko 3

Až na samý konec na pláž Prasonisi, která je vyhledávaným místem vyznavačů kitingu, což je sport, že jedete na surfu a nad hlavou držíte padák. Krásné místo ostrova, které musíte navštívit, ale vítr fučí hodně slušně a pokud přijedete odpoledne kolem 15h jako my, lehátka už žádná volná nejsou a tak deku s sebou.

Prasonisi pláž Rhodos Řecko

Druhý autovýlet – Údolí motýlů, 7 pramenů a hrad Kritinia

Nedaleko letoviska Kolymbia je krásná oblast, nazývaná Údolí motýlů, i v horkých letních dnech je chládek, jdete asi kilometr lesem do kopce podél koryta řeky/říčky a uvidíte mnoho motýlů a v řece i krabů.

Údolí motýlů - Rhodos Řecko

Dále jsme pokračovali k 7 pramenům, které jsou asi 10km od území motýlů a název 7 pramenů je spíše symbolický, je to říčka, která teče na jednom místě 7 „dírami“, místo na focení a studená voda na osvěžení nemají chybu.

Další atrakce zde je 200m dlouhý tunel, kde teče ve 30cm ledová voda, celkem zážitek toto jít po tmě, málokdo to šel ještě jednou :)

Na konci tunelu je jezírko, když budete mít štěstí uvidíte i několik pávů .

Od sedmi pramenů jsme jeli na severní část ostrova na hrad Kritinia, udělali pár fotek díky super výhledu a cestou zpět se zastavili na pobřeží v jedné místní restauraci, kde bylo díky jídlu u nich lehátko zdarma, takže príma (cena za jídlo 50€ už moc ne :) ) Ale pláž pěkná a téměř bez kamenů, což na Rhodosu je celkem problém najít.

Hrad Kritinia - Rhodos Řecko

Třetí autovýlet – pláž Tsambika a klášter Moni Tsambika

Na četná doporučení jsme hned dopoledne byli na pláži Tsambika, cca 6km od hotelu Delfinia v Kolymbii, pár pláží jsme projeli a tato je rozhodně ta nejhezčí co na ostrově můžete najít. Krásný jemný písek, žádné kameny ani vlny a pozvolný vstup do vody.

Pláž Tsambika - Řecko Rhodos

Přijeli jsme v 10h ráno a to tam bylo dohromady snad jen 50 aut, po 14h kdy jsme odjížděli už tam bylo dost plno.

Pláž Tsambika - Řecko Rhodos 2

Cestou zpět jsem se sám vydal na kopec nad pláží Tsambika, ke klášteru Moni Tsambika, autem vyjedete asi do 2/3 cesty, ke kostelíčku vede 300 schodů, slušný výšlap ve 40C, ale výhled na půl ostrova za to stojí !!!

Moni Tsambika výhled - Řecko Rhodos

Čtvrtý autovýlet – Lázně Kalithea ve městě Faliraki

Lázně Kalithea jsou nedaleko Rhodosu, ale ještě blíže městu Faliraki.

rhodos řecko

Lázně Kalithea - Faliraki Řecko Rhodos

Vstup je za 3€, děti do 12 let neplatí.

Lázně Kalithea - Faliraki Řecko Rhodos 2

Je možno se zde i vykoupat, lehátek je dost, ale „pláž“ je z celkem velkých kamenů, takže kdo má rád písek, radši jeďte na Tsambiku, ta je asi 20km od Falikari, silnice je velmi dobrá, dá se skoro celou dobu jet povolených 80km/h.

Samozřejmě budete-li mít auto třeba jen na 3 dny, stihnout se dá projet celý ostrov, atrakcí a zajímavostí je zde ještě víc než jsem popsal, ale rozhodně TOP je hrad Lindos a pláž Tsambika.

Výlety na Rhodosu rozhodně doporučuje celá naše rodina a protože se nám celý ostrov velmi líbil, rozhodně Vám radíme zájezd koupit včas, dokud jsou dostupné pěkné hotely.

Zájezdy do Řecka na Rhodos, recenze, letenky, hotely a ubytování

Zobrazit recenze hotelů v Řecku na Rhodu.

Vyhledat zájezdy do Řecka od všech cestovek na Invia.cz.

Vybrat ubytování na Booking.com.

Půjčovna aut – nemusíte umět anglicky, vše si zarezervujete z pohodlí domova v ČR a auto na vás bude čekat, kde si určíte.

Letenky na Rhodos – levné letenky v kombinaci s ubytováním, které si vyberete sami, nabídnou opravdu dovolenou za pár korun.

Také se může hodit

Dlouhodobá předpověď počasí

Řecko Rhodos mapa ostrova – online mapy všech letovisek

Související:

Napsat komentář