Výlety po řeckém ostrově Kos


Kos je jeden z těch menších ostrovů, což ale nic nemění na to, že navštívit byste jej také měli, památek je k vidění dost. Ostatně celé Řecko jich má mnoho.

Řecko Kos autem

Start výletů jsme měli v letovisku Marmari před hotelem Blue Jay, ve kterém jsme strávili pohodovou dovolenou. Také Hyundai Getz, zapůjčený na 2 dny z půjčovny Tigaki Tours sídlící hned naproti hotelu, splnil funkci a jezdil bez problémů :) Cena za půjčení auta byla za tyto dva dny 87€ (rok 2012).

Autopůjčovna >> Auto můžete zamluvit už v ČR přes internet na Rentalcars.com

kos autem

Do hlavního města vyražte autobusem

Máme aktuálně takovou rodinnou tradici, že do hlavního města jedeme autobusem a poté až půjčujeme auto pro cestování na další zajímavá místa na ostrově. Autobusová zastávka je také hned u hotelu, do hlavního města Kos Town cesta trvá ani ne půl hodinky a stojí za dospělého 2€, děti neplatí. Ale nedivte se, když bus dorazí až s 15 minutovým zpožděním, zde to je normální.

Město Kos je celkem malé, takže za dopoledne, kdy není v centru takové vedro, se dá v klidu prohlédnout. Nenechte si ujít městskou tržnici, krásný přístav, ale také zbytky antického divadla.

Cestujeme autem po ostrově Kos

Poté co si prohlédnete město, můžete díky zapůjčenému vozu výlety na Kosu zvládnout bez problémů, například asi 5km od hlavního města je Asklepion, největší historická památka na ostrově a ukázka toho, jak vypadalo starověké Řecko, má několik podlaží, každé odděluje asi 30 schodů, z nejvyššího bodu je pěkný výhled na ostrov.

Asklepion Řecko Kos 23

Vstup je 4€ za osobu, parkoviště je zdarma jako všude na ostrově a cesta k této památce je dobře značena, takže se zabloudit nedá.

Asklepion Řecko Kos 28

Pojedete-li z Marmari, pak je to směr Kos Town a před ním odbočka vpravo na kopec.

Z Asklepionu můžete přes hlavní město vyrazit k termálním pramenům, tyto jsou na mapě na levé straně ostrova, nikde žádná odbočka není, takže dojedete také v klidu. Zaparkujete u silnice a sejdete asi 300 metrů z kopce k moři, kde můžete ulehnout na lehátko u restaurace, ale lepší volba je využít tyto termální prameny, teplota vody dosahuje cca 50C a prý je léčivá, nevím, dlouho jsme tam nevydrželi :)

Termální prameny - Řecko Kos

Nejhezčí pláže najdete mimo turistické lokality

Protože nemáme rádi kamenité pláže, vyrazili jsme na druhou stranu ostrova, kde cestou uvidíte ve vesničce Kefalos jediný maják na ostrově, bohužel měl smotané plachty :( a dále pokračovali k nejhezčímu místu na Kosu, pláži Banana Beach. Zde najdete krásný jemný písek a jelikož se nám tady tolik líbilo, vyrazili jsme sem i další den také. Nejsou tu žádné vlny, ale klídek a pohoda díky tomu, že to není moc v dosahu hotelů tak i celkem prázdno :)

Banana beach - Řecko Kos

Ostrov Kos určitě doporučím na dovolenou, ať již během letních prázdnin, tak i třeba po nich v září, protože moře je příjemně vyhřáté i ovzduší proti ČR je mnohem teplejší.

Užitečné informace:

Předpověď počasí v Řecku na Kosu

Mapa ostrov Kos

Související:

Sovereign Beach Hotel na řeckém ostrově Kos

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář