Vyrazte se svým mazlíčkem do Bezručova údolí u Chomutova

Pobyt na čerstvém vzduchu zaručeně prospěje vám, i vašemu čtyřnohému psímu kamarádovi. Vydejte se proto za malebnou přírodou do chomutovského Bezručova údolí, kde si projdete naučnou stezku, vyvenčíte pejska a na konci cesty načerpáte nové síly v příjemné restauraci.

Přírodní park Bezručovo údolí Chomutov

Bezručovo údolí je unikátní svou historií. Dříve zde stávaly tři mlýny, které využívalo město Chomutov. Dodnes nesou číselná označení jako První, Druhý a Třetí. Pokud se odvažujete dojít jen na První mlýn, čeká vás příjemné překvapení v podobě útulné hospůdky, která vám nabídne něco na zub a také misku vody pro vašeho mazlíčka.

TIP: Výlety se psem.

Stejné pohoštění naleznete i na Druhém mlýně, který se nachází o kus dál. Jestliže vám ani tato procházka nestačí, určitě si lze venčení prodloužit až na Třetí mlýn, kde už se však můžete kochat jen přírodou. Tato budova byla totiž zbořena a nebyla zde postavena ani restaurace. Místo toho jsou zde široké travnaté plochy, které vašeho pejska přímo vybízejí k proskočení.

Bezručovo údolí - výlet se psem
Výlet se psem Bezručovým údolím u Chomutova

Naučná stezka a cyklostezka

Venčení v této lokalitě vás může nadchnout z mnoha důvodů. Jedním z nich je možnost vyhnout se přímé stezce a procházet se přes les, kde narazíte jen na pár dalších turistů. Všichni ostatní se totiž s in-line bruslemi a koly drží na asfaltové cestě. Kromě toho je stezka několikrát přerušena říčkou, kde se váš pejsek rád smočí. Vy ho zatím můžete sledovat z všudy přítomných laviček a užívat si ničím nerušenou pohodu.

Jestliže je váš pes milovník koupání, jistě nepohrdne ani blízkým rybníkem Hřebíkárna, který se taktéž rozkládá v Bezručově údolí.

Stezka jde okolo rybníka a pokračuje  až do Chomutova, kde můžete nechat vůz a poklidně se procházet několik kilometrů panensky čistou přírodou v chráněné krajinné oblasti.