Vyšehrad – historické místo s nejhezčím výhledem na Prahu

Vyšehrad je povinnost navštívit, když budete v Praze. Točí se zde filmy a nejeden seriál a proto byl i dnes naším prvním cílem výletu.


Kudy na Vyšehrad

Jak jsem popisoval v článku o tom, jak ušetřit na pražské mhd, nejlepší je po Praze cestovat metrem, tramvají nebo autobusem. Jelikož jsme zde byli právě v sobotu v den, kdy se běžel maraton, ne všechny tramvaje v centru jezdily, takže nejlepším dopravním prostředkem bylo metro.

Pokud se chystáte hlavní město Praha navštívit autem, než řešit, kde v centru zaparkovat, doporučuji auto nechat zdarma u některého z velkých obchodních center – Letňany, Centrum Černý Most nebo Zličín a dojet metrem, kam potřebujete.

Metro stanice Vyšehrad

My přijeli vlakem na Hlavní nádraží Praha, kde je i stejnojmenná stanice metra C. Odtud jsme jeli pouze 3 stanice na cílovou zastávku.

Národní kulturní památka Vyšehrad

Poté, co vystoupíte z metra, uvidíte Kongresové centrum. Jděte rovně podle ukazatelů a po cca půl km dojdete k ukazateli směřující na národní kulturní památku.

Pokud byste sem přecejen chtěli dojet autem, pak stačí jet z centra kolem Václaváku a přes Nuselský most, kde odbočte poté vpravo a odtud již dojdete těch pár metrů.

Vyšehrad – vyhlídka

Projdete pěknou a často fotografovanou bránou, a po pár metrech odbočte vlevo abyste došli k vyhlídce na Vyšehradě, která je nejčastějším důvodem, proč lidé toto místo navštěvují. Sice je třeba přijet brzy, abyste se nemuseli o ta nejlepší místa k focení přetlačovat, ale i když dojedete po obědě, stačí chvíli počkat a svoje fotky také mít budete.

Pokud si chcete toto místo prohlédnou velmi podrobně, pak doporučuji Seriál Neviditelní – místo zde uvidíte v každém díle.

Líbilo se nám zde moc, procházka je to pěkná. Podívejte se, co vše zde je vidění za zajímavosti.

  • Hřbitov Vyšehrad
  • Vyšehradské sady
  • Leopoldova brána
  • Cihelná brána
  • Kasematy (katakomby v podzemí)
  • Kostel sv. Jana Křtitele
  • Letní scéna – divadlo

Fotogalerie

  • Mapa – Podívejte se, kde je v Praze Vyšehrad

Dále jsme odtud pokračovali ku Pražskému hradu.

Ubytování v Praze

Napsat komentář