Vyšehrad – historické místo s nejhezčím výhledem na Prahu

Vyšehrad je povinnost navštívit, když budete v Praze. Točí se zde filmy a nejeden seriál a proto byl i dnes naším prvním cílem výletu.

Kudy na Vyšehrad

Jak jsem popisoval v článku o tom, jak ušetřit na pražské mhd, nejlepší je po Praze cestovat metrem, tramvají nebo autobusem. Jelikož jsme zde byli právě v sobotu 6.5.2017, kdy se běžel maraton, ne všechny tramvaje v centru jezdily, takže nejlepším dopravním prostředkem bylo metro.

Pokud se chystáte hlavní město Praha navštívit autem, než řešit, kde v centru zaparkovat, doporučuji auto nechat zdarma u některého z velkých obchodních center – Letňany, Centrum Černý Most nebo Zličín a dojet metrem kam potřebujete.

Metro stanice Vyšehrad

My přijeli vlakem na Hlavní nádraží Praha, kde je i stejnojmenná stanice metra C. Odtud jsme jeli pouze 3 stanice na zastávku Vyšehrad.

Poté, co vystoupíte z metra, uvidíte Kongresové centrum. Jděte rovně podle ukazatelů a po cca půl km dojdete k ukazateli směřující na národní kulturní památku Vyšehrad.

Vyšehrad Praha 2

Pokud byste sem přecejen chtěli dojet autem, pak stačí jet z centra kolem Václaváku a přes Nuselský most, kde odbočte poté vpravo a odtud již dojdete těch pár metrů.

Vyšehrad – vyhlídka

Projdete pěknou a často fotografovanou bránou, a po pár metrech odbočte vlevo abyste došli k vyhlídce na Vyšehradě, která je nejčastějším důvodem, proč lidé toto místo navštěvují. Sice je třeba přijet brzy, abyste se nemuseli o ta nejlepší místa k focení přetlačovat, ale i když dojedete po obědě, stačí chvíli počkat a svoje fotky také mít budete.

Vyšehrad Praha 14

Pokud si chcete toto místo prohlédnou velmi podrobně, pak doporučuji Seriál Neviditelní – Vyšehrad zde uvidíte v každém díle.

Vyšehrad Praha 3

Líbilo se nám zde moc, podívejte se, co vše zde je vidění.

  • Hřbitov Vyšehrad
  • Vyšehradské sady
  • Leopoldova brána
  • Cihelná brána
  • Kostel sv. Jana Křtitele
  • Letní scéna – divadlo na Vyšehradě

Vyšehrad Praha 16

Vyšehrad Praha 17

Mapa

Podívejte se, kde je v Praze Vyšehrad.

Dále jsme z Vyšehradu pokračovali ku Pražskému hradu.

Ubytování v Praze

Jeden den vám na prohlídku Prahy stačit nebude, proto je lepší se zde strávit více dní. REZERVUJTE UBYTOVÁNÍ >>

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  


Poslední aktualizace

Napsat komentář