Výtah v Bad Schandau – prima tip na výlet v Německu

Historický elektrický výtah v Bad Schandau je moc pěkný tip na výlet v německém Saském Švýcarsku. Hezčí vyhlídku na toto lázeňské město nenajdete.


Historický výtah Bad Schandau Německo

Parkování u historického výtahu

V Bad Schandau je velké placené parkoviště hned vedle termálních lázní. Pokud ale chcete jen vyjet výtahem na vyhlídku, můžet se vám zadařit zaparkovat podél silnice. Nám to chvíli trvalo, ale nakonec se místo našlo. Je zde možné zaparkovat na 2 hodiny zdarma, stačí mít parkovací hodiny.

Parkování v Bad Schandau

Historischer Personenaufzug – výtah v Bad Schandau

Takto vypadá výtah v celé své kráse. Výška je 50 metrů a byl postaven už v roce 1904.

Historický výtah Bad Schandau Německo 2

Otevírací – provozní doba

  • Duben – říjen: 9 – 18 h
  • Květen – září: 9 – 20 h
  • Listopad – březen: 9 – 17 h

Otevírací doba Historický výtah Bad Schandau Německo

Ceník – vstupné

Dospělí

  • Jízda nahoru – 1,8 €
  • Nahoru i dolů – 2,8 €

Děti do 14 let, důchodce

  • Jen nahoru – 1,4 €
  • Nahoru i dolů – 2,20 €

Rodinné vstupné (2 dospělí + max. 4 děti)

  • Nahoru – 4 €
  • Nahoru i dolů – 7 €

Zde to byla celkem sranda, začal jsem německy a pán na mě česky a to i s informacemi  – ruka nahoru 50 metrů a když jsme jeli dolů tak na děti říká ahoj :) V Německu se toto často nestává.

Vstupné Historický výtah Bad Schandau Německo

Nahoře to slušně fučelo, ale ten výhled, ten nemá chybu.

Vyhlídka Historický výtah Bad Schandau Německo

Odtud pravděpodobně přijedete od Hřenska.

Bad Schandau Německo z výtahu 2

Zde vidíte termální lázně Toskana a město Bad Schandau.

Bad Schandau Německo z výtahu

Tento pohled se vám naskytne, když budete do Bad Schandau přijíždět.

Historický výtah Bad Schandau Německo 3

Nahoře vedle vyhlídky je restaurace. Byli jsme poo z ústecké Rychty, takže jsme německé dobroty neochutnali. Také zde můžete vidět oboru s rysy, která ale musela být prázdná, neboť zde žádný nebyl. Ale byly zde zajímavé informace a dokonce v češtině.

Můžete využít turistické trasy a odtud dále pokračovat pěšky do čtvrti Ostrau, kde je mnoho krásných historických domů. My sjeli po chvíli výtahem zpět k autu a vyrazili k pár kilometrů vzdálené rozhledně Rathmannsdorf.

Bad Schandau, nejstarší lázeňské město v Sasku

Leží na řece Labi v Saském Švýcarsku zhruba 3 km od českých hranic a asi 35 kilometrů jihovýchodně od Drážďan.

Bad Schandau nápis

Velkým lákadlem  města jsou místní termální lázně – Toskana Therme s vnitřním, venkovním , vyhřívaným i dětským bazénem, botanická zahrada, muzeum a kostel. Další zajímavostí je cyklostezka, která vede podél Labe a můžete po ní dojet až do jednoho z největších přístavů světa – Hamburku.

Bad Schandau je vhodné místo nejen k odpočinku , ale i k turistice. Lokalita je branou do Saského Švýcarska, kde je možné podniknout mnoho pěších výletů. K přespání je možné zvolit hotely až 5-ti hvězdičkové. Příkladem může být hotel Hotel Elbresidenz Bad Schandau. Najdou se samozřejmě hotely i nižší kategorie, a to čtyřhvězdičkový Bio Hotel HELVETIA nebo třeba tříhvězdičkový Hotel Lindenhof.

Jak se dostat do Bad Schandau

No a jak se nejlépe dopravit do tohoto méně známého lázeňského městečka? Nejjednodušší je jet přímým vlakem (například rovnou z Prahy, směr Drážďany) a vystoupit ve stanici Bad Schandau.

Vlak v Bad Schandau

Ti, co se rozhodnou se v Bad Schandau zastavit autem cestou do/z Drážďan navrhujeme přejet hraniční přechod Hřensko/Schmilka po silnici č.172

TIP: Výlet vlakem z Děčína přes Německo do Dolní Poustevny

A ještě jedna doufám dobrá rada na závěr. Pokud se rozhodnete jet vlakem a chtěli byste prožít nevšední zážitek, je možné použít místní přívoz a dopravit se do srdce městečka lodí.  Druhou variantou je varianta pěší. Přejeme vám šťastnou cestu a příjemný prožitek z okolní krajiny.

Levné ubytování v Bad Schandau a okolí

Kam dál na výlet

Napsat komentář