Vyzkoušejte kempování v Chorvatsku uprostřed přírody


Máte rádi Chorvatsko, pláže, ryby, městečka a nádhernou vodu, ale nechcete slyšet na každém rohu češtinu? Nevadí vám příroda až u nosu a nepotřebujete nad hlavou bytelný strop? Pak vyzkoušejte kempování u chorvatských pláží.

Kempování v Chorvatsku

Ačkoli je Chorvatsko dlouhá léta téměř bez přestávky nejoblíbenější zahraniční destinací českých turistů, v kempech jich až tolik nenajdete. Uslyšíte spíš němčinu, holandštinu a slovinštinu. A ne, kempování už není spaní v zatuchlých áčkách a pojídání paštiky ze zásob. Můžete se ubytovat jak ve stanu, tak v mobile homu či chatkách. Nebo přijet vlastním karavanem či autem s přívěsem.

Kempy (autokempy) Chorvatsko

Kempů je v Chorvatsku spoustu a jsou různorodé. Některé campy jsou menší, jiné obrovské, vybavené naprosto vším, na co si vzpomenete. Některé mají vlastní pláž, jiné jsou od moře dále. Země také vždy fandila naturistům, takže pokud vyznáváte tento životní styl, určitě si vyberete. Na webu najdete spoustu dobrých tipů a recenzí, abyste si mohli najít pro stanování takový kemp, jaký vám vyhovuje.

Kempy v Chorvatsku

Od nás tedy jen pár tipů

  • Před sezonou a po sezoně mohou ceny dost padat dolů, zvažte tedy, zda se na dovolenou nevydat už v červnu nebo v září.
  • Ubytování si raději rezervujte předem, i když jedete jen se stanem.
  • Větší chorvatské kempy bývají vybavené vlastními obchody, stánky i restauracemi. Někdy ovšem s pořádnou přirážkou – zažili jsme, že nanuky byly v kempu o sto procent dražší než v obchodě v městečku. Zvažte tedy, zda vám nákupy za to stojí a zda se radši nejít najíst do nějaké příjemné restaurace mimo kemp.
  • Toto bude možná znít trochu jako předsudek, nicméně… Pokud chcete mít v noci klid a ráno nacházet toaletní zařízení ve výborném stavu, ubytujte se někde poblíž německých či holandských důchodců. Vyspíte se, všude bude čisto, a jako bonus možná dostanete ochutnat bavorské pivo.
  • Jestli máte stan, nestavějte ho pod borovice. Padá z nich pryskyřice. Ale ta vůně! Za tu celé kempování stojí.

Největší nabídku chorvatských kempů najdete zde