Vzdušné lázně Benecko – krásné místo v Krkonoších


Pokládáte si často otázku, kam vyrazit na dovolenou po České republice? Mělo by to být místo, kde si opravdu odpočinete, nadýcháte se čerstvého horského vzduchu – doslova léčivého -, měli by tam být milí lidé, ne moc draho a měla by to být aktivní dovolená?

Pokud jste odpověděli na většinu otázek ano, zamiřte do Krkonoš, do malé horské vesničky Benecko (nedaleko Vrchlabí).

Benecko – vzdušné lázně

Benecko je doslova malebná vesnička v horách, nazývaná také „vzdušné lázně“. Do Benecka se dostanete z Jilemnice, nebo také z Vrchlabí. Ukazatele Vás nezklamou.

My sem jezdíme každý rok již dvacet let a nikdy nás toto místo neomrzí. Pokaždé, když přijedeme do Benecka, nejprve zastavíme na místním parkovišti, abychom se pokochali nádherným výhledem na Kotel (úvodní obrázek).

Ubytování

Ubytování je zde doslova na každém kroku. Můžete vybírat z pestré škály penzionů, horských hotelů a chat. My jsme si ten svůj penzion již vybrali, jmenuje se Penzion Holubec a velice jej doporučuji. Vládne zde rodinná atmosféra, v kuchyňce s jídelnou najdete kamna, v nichž v zimě praská dřevo, a vy si můžete užívat nádherný výhled na Benecko. Penzion je umístěn téměř na vrcholu vesnice poblíž známého hotelu Kubát.

Turistika

V létě se na Benecku můžete věnovat turistice a navštívit tak spoustu krásných míst. Nabízí se například trasa na Janovu horu za koňmi – farma Hucul. Pěšky vás čeká necelých sedm kilometrů, cesta vede převážně lesem. V půli cesty narazíte na rozcestí Rovinka, kde vás potěší občerstvení. Není to ledajaké občerstvení, vaří tu výborná jídla, točí pivo a v létě grilují! V nabídce jsou i krkonošské speciality, jako například borůvkový koláč. Na tomto rozcestí se můžete také vydat po několika stezkách na rozhlednu Žalý, do Horních Míseček nebo až do Špindlerova Mlýna!

Farma Hucul - Janova hora

My nejraději míříme za koňmi. Čeká nás tam totiž také příjemná horská hospůdka s točeným pivem a pro milovníky zvířat bude nejzajímavější svezení na koních. Pořádají tu i hromadné vyjížďky. Koně jsou to hodní, nu, jsou to huculové.

Pokud byste chtěli odpočinout nohám nebo nechcete chodit pěšky, můžete využít Beneckou půjčovnu kol a koloběžek.

Další turistická trasa vede z Benecka na rozhlednu Žalý – jsou tři možnosti, kudy jít. Nejkratší trasa měří tři kilometry. Z Benecka zamíříte stále nahoru směrem k hotelu Kubát. Poté již budete stoupat Krkonošským národním parkem až k rozhledně. Překvapí vás zde zrekonstruovaná horská bouda, kde výborně vaří.

Horská bouda - Benecko

Rozhledna nabízí pohled do kraje, za dobré viditelnosti vidíte dokonce i Prahu.

Rozhledna Žalý - Benecko

Zábava

Po turistickém vyžití by měla následovat zábava, na Benecku se rozhodně nudit nebudete. V každém z jednotlivých ubytování vám jistě nabídnout mnoho aktivit. Pokud byste chtěli přece jenom vyrazit například do baru, i zde mají ten svůj. Hraje se tu bowling či kulečník. Kromě široké nabídky pití mají i vlastní pizzu.

Benecko v zimě

Milovníci zimních sportů si toto místo jistě také oblíbí. Jsou zde výborné podmínky jak na běžecké, tak i sjezdové lyžování. Moderní skiareál nabízí svahy pro začátečníky, mírně pokročilé a slalomový svah pro zkušené lyžaře. Dále dva snowparky, dětský skipark a Family arénu. Můžete zde sáňkovat i bobovat. Mají tu sedačkovou lanovku, 12 vleků, dětské pásy a 2 snowtubingové dráhy. Každý den probíhá večerní lyžování.

Benecko je výborným místem pro rodiny s dětmi a mladé páry. Mnoho lidí se sem rádo vrací. Krásný čerstvý vzduch společně s pohodovou atmosférou – toto místo vás nemůže zklamat.

Ubytování na Benecku

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář