Vzdušné lázně Benecko – krásné místo v Krkonoších

Pokládáte si často otázku, kam vyrazit na dovolenou po České republice? Mělo by to být místo, kde si opravdu odpočinete, nadýcháte se čerstvého horského vzduchu – doslova léčivého -, měli by tam být milí lidé, ne moc draho a měla by to být aktivní dovolená?


Pokud jste odpověděli na většinu otázek ano, zamiřte do Krkonoš, do malé horské vesničky Benecko (nedaleko města Vrchlabí).

Benecko – vzdušné lázně

Benecko je doslova malebná vesnička v horách, nazývaná také „vzdušné lázně“. Do Benecka se dostanete z Jilemnice, nebo také z Vrchlabí. Ukazatele Vás nezklamou.

My sem jezdíme každý rok již dvacet let a nikdy nás toto místo neomrzí. Pokaždé, když přijedeme do Benecka, nejprve zastavíme na místním parkovišti, abychom se pokochali nádherným výhledem na Kotel.

Benecko - výhled na kotel

Ubytování

Ubytování je zde doslova na každém kroku. Můžete vybírat z pestré škály penzionů, horských hotelů a chat. My jsme si ten svůj penzion již vybrali, jmenuje se Penzion Holubec a velice jej doporučuji. Vládne zde rodinná atmosféra, v kuchyňce s jídelnou najdete kamna, v nichž v zimě praská dřevo, a vy si můžete užívat nádherný výhled na Benecko. Penzion je umístěn téměř na vrcholu vesnice poblíž známého hotelu Kubát.

Turistika

V létě se na Benecku můžete věnovat turistice a navštívit tak spoustu krásných míst. Nabízí se například trasa na Janovu horu za koňmi – farma Hucul. Pěšky vás čeká necelých sedm kilometrů, cesta vede převážně lesem. V půli cesty narazíte na rozcestí Rovinka, kde vás potěší občerstvení. Není to ledajaké občerstvení, vaří tu výborná jídla, točí pivo a v létě grilují! V nabídce jsou i krkonošské speciality, jako například borůvkový koláč. Na tomto rozcestí se můžete také vydat po několika stezkách na rozhlednu Žalý, do Horních Míseček nebo až do Špindlerova Mlýna!

Farma Hucul - Janova hora

My nejraději míříme za koňmi. Čeká nás tam totiž také příjemná horská hospůdka s točeným pivem a pro milovníky zvířat bude nejzajímavější svezení na koních. Pořádají tu i hromadné vyjížďky. Koně jsou to hodní, nu, jsou to huculové.

Pokud byste chtěli odpočinout nohám nebo nechcete chodit pěšky, můžete využít Beneckou půjčovnu kol a koloběžek.

Další turistická trasa vede z Benecka na rozhlednu Žalý – jsou tři možnosti, kudy jít. Nejkratší trasa měří tři kilometry. Z Benecka zamíříte stále nahoru směrem k hotelu Kubát. Poté již budete stoupat Krkonošským národním parkem až k rozhledně. Překvapí vás zde zrekonstruovaná horská bouda, kde výborně vaří.

Horská bouda - Benecko

Rozhledna nabízí pohled do kraje, za dobré viditelnosti vidíte dokonce i Prahu.

Rozhledna Žalý - Benecko

Zábava

Po turistickém vyžití by měla následovat zábava, na Benecku se rozhodně nudit nebudete. V každém z jednotlivých ubytování vám jistě nabídnout mnoho aktivit. Pokud byste chtěli přece jenom vyrazit například do baru, i zde mají ten svůj. Hraje se tu bowling či kulečník. Kromě široké nabídky pití mají i vlastní pizzu.

Benecko v zimě

Milovníci zimních sportů si toto místo jistě také oblíbí. Jsou zde výborné podmínky jak na běžecké, tak i sjezdové lyžování. Moderní skiareál nabízí svahy pro začátečníky, mírně pokročilé a slalomový svah pro zkušené lyžaře. Dále dva snowparky, dětský skipark a Family arénu. Můžete zde sáňkovat i bobovat. Mají tu sedačkovou lanovku, 12 vleků, dětské pásy a 2 snowtubingové dráhy. Každý den probíhá večerní lyžování.

Benecko je výborným místem pro rodiny s dětmi a mladé páry. Mnoho lidí se sem rádo vrací. Krásný čerstvý vzduch společně s pohodovou atmosférou – toto místo vás nemůže zklamat.

Ubytování na Benecku

Související:

Hotel Žalý Benecko – recenze ubytování

Napsat komentář