Vzhůru do Dublinu. Víkend ve městě whiskey a Oscara Wilda


Hlavní a největší město Irska se zhruba milionem obyvatel, které dalo světu pivo Guinness, whiskey Jameson i Oscara Wilda. To je Dublin, komorně působící metropole, v níž vás zahřeje srdečnost místních a kde strávíte nezapomenutelný víkend.

Kde se ubytovat

Dublin při prvním zkoumání ubytovacích možností nepříjemně překvapí vyššími cenami. Pokud ale zapátráte hlouběji, objevíte pár skvělých míst, které peněženku tolik nezatíží. Jedním z nich je LIV Dublin, studentská kolej, jež nabízí útulné pokoje s vlastní koupelnou a sdílenou kuchyňkou. V ceně ubytování je snídaně, do přilehlé kafetérie můžete zajít i na oběd či večeři.

Startujeme v palírně

V Dublinu nejezdí metro, hromadná doprava zahrnuje pouze tramvaje a autobusy. Centrum města ale není příliš rozsáhlé a většinu hlavních atrakcí lze bez větší námahy obejít i pěšky. Pokud se ubytujete v LIV Dublin, prohlídku můžete začít v 300 metrů vzdálené palírně proslulé whiskey Jameson. Poté pokračujte směrem k hlavní nákupní třídě O´Connell, kde se nachází například Penneys, odnož krále levné módy Primarku.

Máte chuť na trochu historie? Vydejte se kolem katedrály Nejsvětější Trojice na Dublinský zámek, kde sídlí vláda republiky. Odsud zamiřte na Merrion Square, tam na vás čeká socha slavného spisovatele Oscara Wilda. Prohlédnout si můžete i jeho rodný dům – ovšem pozor, otevírací doba je velmi omezená a často se mění. Vrcholem dne pak bude bezpochyby návštěva dechberoucí Trinity College Library, kde zaplesá srdce nejednoho knihomola. Putování příjemně zakončíte v ulici Temple Bar plné hospůdek. Dostanete tu výborné pivo i rybu s hranolky.

Zázrak jménem Howth

Jistě jste slyšeli o irských Cliffs of Moher. Kvůli jejich prohlídce byste nicméně z Dublinu cestovali celý den. Podobný skvost ovšem naleznete pouhých dvacet minut cesty vlakem z centra. I přestože jste v Dublinu jen na víkend, vřele doporučujeme věnovat půlden návštěvě přímořského Howthu, odkud se vydáte na procházku po nádherných útesech. Po návratu do přístavu rozhodně nevynechejte restauraci Craby Jo´s, kde připravují ty nejlepší těstoviny s lososem a červenou omáčkou.

Fotogalerie

Ubytování v Dublinu

Napsat komentář