WaldWipfelWeg – lesní cesta korunami stromů i zážitkový areál v Německu

Zkratku WWW zná asi každý. Denně ji používáme pro cestování Internetem. Pokud však dáváte přednost skutečnému cestování a objevování, vězte, že tato tři písmenka Vám mohou poskytnout nevšední zážitky.

Zkušenější výletníci totiž vědí, že WWW je místo plné zábavy a poučení pro všechny věkové kategorie. A ti méně zkušení si o něm teď mohou přečíst.

WaldWipfelWeg, seznamte se!

WaldWipfelWeg Německo

V Bavorském lese, nedaleko hranic s Českou Republikou, leží městečko Sankt Englmar. Kousek za ním je malá obec Maibrunn, kde se v nadmořské výšce 800 m nachází WaldWipfelWeg.  Ačkoliv samotný název nabízí „pouze“ lesní cestu korunami stromů, těšit se můžete na mnohem víc. Kolem stezky se rozkládá celý zážitkový areál!

  • Přírodní zážitková stezka s jeskyní smyslů
  • Stezka optických klamů s jeskyní iluzí
  • Dům vzhůru nohama
  • Ohrady se zvířaty
  • Dětské hřiště venkovní i vnitřní

Ale začněme pěkně od začátku.

Příjezd

Městečko St. Englmar leží přibližně 50 km od Železné Rudy a 40 km od Folmavy. Do GPS navigace zadáte přesnou adresu – Waldwipfelweg, Maibrunn 2A, 94379 St. Englmar. Posledních pár kilometrů Vás navíc k cíli povede značení u silnice. Parkoviště u WWW je obrovské a bezplatné.

Hurá za zážitky!

Jakmile po zaplacení vstupného projdete turniketem, ocitnete se na začátku samotné stezky v korunách stromů. Ve výšce 30 metrů nad zemí se seznámíte nejen se stromy Bavorského lesa, ale i s různými druhy ptáků a jejich zpěvem. Podél celé stezky je totiž interaktivní výstava ptactva. Zhruba v polovině stezky se nachází vyhlídková plošina, ze které při dobré viditelnosti dohlédnete až na vrcholky Alp.

WaldWipfelWeg Německo 2

O kousek dál můžete vyzkoušet trůny větrných duchů nebo zvolit přechod přes visutý most.

 

WaldWipfelWeg Německo 3

Na „stromovou“ stezku navazuje přírodní zážitková stezka. Ta baví hlavně děti. Na 25 interaktivních stanovištích si ověří a doplní své znalosti přírody. Cedulky s kvízy jsou i v češtině. Jeskyně smyslů Vás potěší hned dvakrát – zvenku si děti mohou otestovat fyzické schopnosti na lezecké stěně a uvnitř protrénovat hlavně sluch a čich.

WaldWipfelWeg Německo 4

Hned vedle Vás čeká jeskyně iluzí, což je výchozí bod stezky optických klamů. Na mnoha zastávkách zjistíte, jak nás zrak dokáže klamat.

WaldWipfelWeg Německo 5

Na konci stezky pořídíte skvělé fotografie díky Beuchetově židli. Ta totiž umí z lidí udělat obry nebo trpaslíky. Nebo je to také jen optický klam?

WaldWipfelWeg Německo 6

Zábava nekončí

Nejen malé návštěvníky potěší dva výběhy s neobvyklými zvířátky. Chovají zde alpaky, lamy, černonosé ovce a klokany.

WaldWipfelWeg Německo 7

A pokud Vaše ratolesti ještě nejsou moc unavené, dostatečně se vyřádí na velkém dětském hřišti. Ty starší osloví spíše lanová část, na ty menší čekají skluzavky, kolotoč a obrovské pískoviště.

WaldWipfelWeg Německo 8

Pokud Vám nebude úplně přát počasí, je pro děti k dispozici indoorová herna.  V úplném závěru Vás jistě nadchne Dům vzhůru nohama. Kompletně zařízený dvoupodlažní dům, včetně garáže, postavený na hlavu. Vlastně na střechu. Před domem jsou turnikety, vstup se platí zvlášť.

TIP: Pěkná je také „rozhledna vajíčko“, tu najdete na konci Stezky v korunách stromů – Baumwipfelpfad.

WaldWipfelWeg Německo 9

Praktické informace

Občerstvit se můžete ve stylově zařízené restauraci, která nabízí dostatek míst k sezení, jak ve vnitřní části, tak na velké terase s úžasným výhledem. V objektu naleznete samozřejmě i toalety, včetně místnůstky s přebalovacím pultem a toalet pro vozíčkáře. Za zmínku určitě stojí i stánky se suvenýry a místními „home made“ výrobky. Kromě Domu vzhůru nohama je areál bezbariérový, otevřeno je celoročně. Informace o cenách najdete na waldwipfelweg.de.

Ubytování v okolí