Warner Bros. Studio London – místo, kde kouzla a čáry ožívají  

Snad každý fanoušek Harryho Pottera, jeho přátel či nepřátel zatoužil někdy navštívit nejen Bradavickou školu čar a kouzel. Mohlo by takového nadšence víc potěšit něco jiného než návštěva studia, kde se tato série doopravdy natáčela? Nemohlo.


Warner Bros Studio Harry Potter

Ke studiu není složité se dostat. Jednou z možností je cesta z centra Londýna vlakem do stanice Watford Junction. Přímo před nádražím stojí nezaměnitelné dvoupatrové shuttlebusy polepené motivy z filmu, které jezdí každých cca 20 minut a dovezou návštěvníky až ke studiu. Podmínkou je platná vstupenka na daný den a úhrada jízdenky za £3.

London Harry Potter studio

Po příjezdu návštěvníky čekají zdi polepené plakáty a výstřižky z Denního věštce, které doplňují ve volném prostranství obří figurky z kouzelnických šachů. Studio nabízí rovněž zapůjčení audio průvodce za necelých 5 liber, který disponuje několika jazyky, čeština mezi nimi ovšem není.

Prohlídka studia

Prohlídka oficiálně začíná krátkým filmem o tvorbě. Díky omezené kapacitě sálu, tak lze velké množství návštěvníků rozptýlit do více skupin a celá exkurze tak probíhá v klidu a prakticky bez tlačenic. Po skončení promítání se za plátnem otevřou ohromné dveře do Velké síně a návštěvníci si již mohou zvolit své vlastní tempo.

London Harry Potter studio 2

V průběhu návštěvy je možné si vyzkoušet některé efekty (např. povel koštěti „hop“, let na koštěti s možností zakoupení záznamu) či navštívit stůl v Prasinkách. Fotit je dovoleno cokoliv a kdekoliv, a tak si každý může odnést fotky třeba z Prasinek, od rodinné hrobky rodiny Riddle, ze Zapovězeného lesa, z nástupiště 9 ¾, kouzelnického autobusu a spousty dalších míst. Je možné nakouknout do věže Nebelvíru, Ronova domu, Zobí ulice a domu, kde Harry vyrůstal, vlaku do Bradavic, Příčné ulice či do Myslánky v Brumálově věži aj.

London Harry Potter studio 3

Celou prohlídku doprovází různé informace, zajímavosti z natáčení, kostýmy a rekvizity. Nedílnou součástí je zhruba uprostřed místnost s občerstvením, kde je si lze objednat legendární máslový ležák či různé nám známé mudlovské pochutiny jako je hot dog, hranolky, hamburger aj.

Velkým překvapením je impozantní model hradu a informace o něm, které překvapí nejednoho fanouška i případný nezasvěcený doprovod. Posledním místem je prodejna hůlek Ollivander, která navazuje na oficiální fanshop, kde je možné zakoupit si různé suvenýry či sladkosti.

Harry Potter Studio Londýn doporučení

Pokud se rozhodnete vyrazit do Warner Bros. Studia, doporučuji zakoupit si vstupenky s předstihem na oficiálních webových stránkách www.wbstudiotour.co.uk, často bývá vyprodáno na týdny či měsíce dopředu.

Ubytování v Londýně

Související články:

Napsat komentář