Wellness hotel Frymburk – recenze ubytování

Nejspíš asi znáte Lipno. Každý asi zná „jihočeské moře“ – přehradu Lipno. Většina asi i ví, že na jeho břehu se rozkládá známé středisko vodních sportů – obec Lipno. Víte ale o tom, že nedaleko najdete i malebnou obec Frymburk?


Před několika lety jsem tu byl na třídenním semináři ubytovaný ve Wellness hotelu Frymburk. Ihned jsem věděl, že sem se ještě někdy určitě vrátím i s rodinou.

Wellness hotel Frymburk

Hotel je součástí aqua / wellness centra, nebo wellness je součástí hotelu ? :-)  Wellness je veřejný, s přístupovou recepcí pro příchozí a proto ho můžete navštívit i když zde zrovna nebudete ubytovaní.

Aquapark - Wellness hotel Frymburk

Je stavebně součástí hotelu a je na něj napojený chodbami – hoteloví hosté tak chodí do wellness přímo z pokoje a rovnou v županu. Pod jednou střechou tu najdete pestrou nabídku zábavy i relaxace, ale i venkovní bazény, hřiště a sportoviště (i přístaviště).

Lodě ve Frymburku u Lipna

Od nás ze severu Čech je to pravda kus cesty, ale na jedny jarní prázdniny jsem přece jen rodinu vyvezl.

Parkování

Příjezd k hotelu vás možná zaskočí celkem obsazeným malým parkovištěm – jde totiž o parkoviště i pro veřejné návštěvníky aqua. Já však už věděl, že jakmile si na recepci vyzvednu klíče, přeparkuju si auto na skryté postranní parkoviště se zadním vchodem do konkrétního pavilonu.

Recenze

Pokoj jsme si vybrali rodinné apartmá o dvou ložnicích a udělali jsme dobře, pokoje byli velice prostorné a děti měli i své soukromí :-) Rodinné pokoje jsou situovány na jih a všechny mají i prostorné balkony. Bohaté snídaně formou švédských stolů nás velice příjemně rozmazlili pestrou nabídkou a to včetně přímo na místě připravovaných palačinek nebo jindy třeba koblížků. V ceně ubytování máte i 90 minut volný vstup do bazénu i saunového světa, což jsme většinou využili ihned po snídani. I v nepříznivém počasí hotel nabízí např. bowling, nebo stálou expozici Svět pod hladinou.

Bowling - Wellness hotel Frymburk

My jsme však měli počasí nádherné a tak jsme si v nedaleké půjčovně (hoteloví hoste mají slevu) zapůjčili kola a jednu „dospěláckou“ koloběžku a z hotelu vyrazili přímo na cyklostezku kolem břehu až do Lipna.

Koloběžka u Lipna

Městečko Lipno je takové jedno velké turistické centrum se spoustou zábavy, ale i výchozí bod lanovky či pěšího výstupu na kopec Kramolín, kde jsme se na několik hodin ztratili v korunách stromů – je tu totiž jedna z prvních vysutých stezek zavěšených mezi stromy a točitá, vzdušná věž která nabízí úchvatný výhled do širokého okolí. Z věže si ti odvážnější můžou sjet tobogánem a z kopce zpět do Lipna na místě zapůjčenou koloběžkou.

Děti dostatečně dlouho zabaví i prolézačky a další atrakce v Království lesa.

Městys Frymburk je nám však milejším a klidnějším protikladem. Je zde půvabný kostelík Sv.Bartoloměje, několik cukráren, kaváren i restaurací. Vyjíždí zde i přívoz na protilehlý břeh do Frýdavy, kde je spousty turistických tras, vedoucích až do nedalekého Rakouska.

Rezervujte levné ubytování ve Frymburku

1 komentář u „Wellness hotel Frymburk – recenze ubytování“

  1. Byla jsem na tomto hotelu ubytována v termínu od neděle 1. 8. 2021 do soboty 7. 8. 2021. Je to hezký hotel v krásném prostředí. Užívala jsem si pobyt, a hlavně veškeré procedury. Protože jsem si na den odjezdu chtěla ještě jednu proceduru přidat, potřebovala jsem si odložit hodinu odjezdu. Zašla jsem si tedy hned na začátku pobytu na horní hotelovou recepci, kde byl příjemný a ochotný personál, který mě upozornil, že to lze pouze v případě, že není pokoj dál rezervován. Po kontrole zjistili, že tento pokoj další rezervaci nemá, a nic tedy nebrání prodloužení hodiny odjezdu. Na účet mi byl připsán poplatek za prodloužený odjezd v hodnotě 500 Kč a já byla spokojená. Byla jsem ujištěna, že je vše zařízené. Jaké bylo však mé překvapení a šok, když jsem v sobotu (7.8.2021) – v den odjezdu – zjistila, že mi nefunguje v 10,05 hod karta na pokoj. Obrátila jsem se tedy na horní hotelovou recepci, kde byla tentokrát velmi arogantní dáma, která mi přikázala vystěhovat pokoj do půl hodiny. Byla velmi nepříjemná a v podstatě mě obvinila, že je to moje chyba. Cítila jsem se opravdu hrozně. Kdyby mi předem oznámili, že provedli změnu i přes to, že jsem měla zarezervovaný prodloužený odjezd, snad bych to i pochopila. Pravděpodobně host, který končí svůj pobyt a má již z 90 % vše uhrazeno, není podle zmíněné a evidentně nevychované paní recepční pro hotel již dál zajímavý. Arogantní dáma se mi ani neomluvila. Při rychlém a ukvapeném balení jsem zapomněla na pokoji kabelu s dárky, což jsem v tom úprku vůbec netušila. Díky zcela jinému přístupu spodní wellness recepce, kde se mi za celý hotel nejen omluvili, ale ještě nechali zkontrolovat můj pokoj a moji kabelu mi našli a předali, nebude mít vzpomínka na tento pobyt, tak hořkou příchuť.
    Poděkování patří paní Mačkové Veronice a Losové Aleně.
    Dále i Marii Váchové, která je naprosto skvělá, velmi příjemná a velice šikovná, stejně jako Alena Pavlová, kvůli kterým se jistě hosté na hotel rádi vrací.
    ČAPKOVÁ

Napsat komentář