Z Cimrmanovy rozhledny u Úštěka uvidíte i obří houby


Byl jsem už na mnoha rozhlednách v Čr i v zahraniční, ale takovou, jakou vám popíšu v tomto článku, jste stejně jako já doposud určitě neviděli :)

Trasa z Úštěka

Autem pojedete směrem na Ostré, kde je v lese parkoviště odkud můžete dojít na zříceninu Helfenburk. My jedeme dále přes Ostré, zde lze také zaparkovat a dojít k poutnímu místu Kalvárie. My ale jeli dál po odpolední procházce v Úštěku, až dojeli na křižovatku u obce Skalka.

Poznávací znamení, je zde pěkné venkovní hřiště.

Dáte se doprava na křižovatce a po cca půl km dojedete k „lesnímu parkovišti“, kde nechte auto a rozhlednu i od silnice uvidíte. Po ani ne 100m k ní dojdete.

Cimrmanova rozhledna

Byla otevřena v červnu 2020 pro širokou veřejnost. Je opravdu mini :) Ale co potěší, že je otevřena celoročně. Pozor, probíjí, nedotýkal bych se radši, jelikož nad ní vedou dráty vysokého napětí a kdykoliv se jí dotnete, dostanete pecku, fakt, nekecám. Jestli to byl záměr, to by nám pověděl jen Jára Cimrman.

Cimrmanova rozhledna u Úštěka
Cimrmanova rozhledna u Úštěka
Kukátko na rozhlednu
Kukátko na rozhlednu
Schránka a cedule
Schránka a cedule
Cedule u Cimrmanovy rozhledny
Cedule u Cimrmanovy rozhledny

Cimrmanovy obří houby

Ty najdete kousek od rozhledny, když pojedete dál po silnici po které jste přijeli a odbočíte vlevo na hlavní, směrem na Domašice. Jsou vidět hned u silnice, ale určitě je lepší si to místo zadat na Mapy.cz v navigaci. Kousek odtud je plácek u silnice, tam nechte auto a dojděte těch pár metrů, možná je napoprvé neuvidíte, ale o to víc vás potěší, když si jich všimnete :)

Cimrmanovy obří houby
Cimrmanovy obří houby
Obří houby podruhé
Obří houby podruhé

Napsat komentář