Z Las Vegas do Grand Canyonu

V Las Vegas  jedeme rovnou na letiště, váží nás a vybírají 5 dolarů na zvýšenou cenu benzínu. Připíjíme si šampusem, převlékám se do kraťasů a letíme helikoptérou nad nočním Las Vegas.


Las Vegas

Hlavní Boulevard – The Strip měří 7.2 km. Nachází se zde 18 z 25 největších hotelů na světě, každý je zároveň obrovským kasinem. Můj budoucí spolunocležník (bývalý náměstek ze Šumperka) nejprve jako jediný nezaplatí dolary a pak odmítá nastoupit do helikoptéry. Malá okružní jízda svítícím městem a ve 22.30 hod. (7.30 SEČ) jsme v hotelu Americas Best – 5 min. od centra. Jako jediný jdu spát místo noční procházky, ale 28 hodin na cestě …..

V 6.40 hod. vstávám bez budíku, mění se průvodci i auto, jedeme do McDonalda na snídani – big breakfast + large cafe = 3.21 $ + 1.27 $, v obchoďáku kupuji 2x žemli 0.33 $ + 4x jablko 2.5 $ na oběd. Projíždíme denním Las Vegas – 135.000 hracích automatů, u hotelu New York stojí socha svobody + Empire state building + horská dráha, u hotelu Luxor stojí pyramida, v noci svítí lasery, vidíme Benátky, Kreml a námořní bitvu.

Přejíždíme 3 hod. do národního parku Zion, pokračujeme bezplatným Shuttle Trailem – busem. Protože je silnice ve výstavbě, jede před každým busem blikající 3x safety car a na křižovatkách stojí ženy se značkou Stop a Slowly, takhle se snižuje nezaměstnanost. Plačící skála „pláče“, jdeme až na konec údolí, fotíme veverky, jedna kousne podnikatele se samolepkami z Chrudimi.

Někteří pokračují vodou dál kaňonem, kupuji kalendář Americké národní parky za 10.55 $. Kaňonem řeky Colorado jedeme k pouštnímu jezeru Lake Powel – 108 m vysoká hráz, 8 turbín, hladina velmi klesá – je vidět bílý pás. Ze státu Nevada jsme přejeli do Arizony, bydlíme vedle v Page, po obědě = 4x žemle + 4x jablko, jdeme do Steakhouse na Cowboy steak s francouzskými hranolky, polévka – boršč, salát + Budweiser (USA) – průzračný – 15.60 $.

Národní park Grand Canyon

Ráno kolem 4. hod. mě budí šustěním spolubydlící (73), evropská snídaně nasytí (v dalším hotelu už nebude) a všichni si odnáší jablko, banán a sladký kroužek. Kovový most Rainbow Bridge asi z roku 1926 přes Colorado ukazuje Grand Canyon – mimino, pokračujeme k velkému kaňonu – 18 let a již se blížíme k vrcholu.

Velký kaňon byl vytvořen dlouhodobou erozivní činností řeky Colorado.

Památka UNESCO je 350 km dlouhá a 9 – 22 km široká, má rozlohu 4.900 km2, zastavujeme na osmi vyhlídkách, jedeme i Trail Shuttlem, ve výšce 2.200 m rostou borovice jako v Českém Středohoří, žijí zde veverky, srnky i puma.

Ubytování: Hotely v Las Vegas hledejte na Booking.com

Místo letu helikoptérou za 3.800 Kč + 10 $ na benzin jdeme do kina IMAX za 10.60 $ na 30 minutový film o Grand Canyonu. Je skvělé letět nad řekou Colorado, raftovat, poprvé projet řeku s Johnem Wesleyem – měl jednu ruku, byl přivázaný na židli přibité ke dnu kanoe + veslař + kormidelník. Kupuji alkalické baterie do foťáku za 2.64 $, hot-dog za 2 $ a dva pohledy za 0.53 $. Jedna rodina letěla helikoptérou, ale zapomněli na letišti certifikát za let s fotkou = 20 $, vracíme se 10 mil. Fotíme skanzen Museum Club z r. 1931 na pro motorkáře slavné Route 66 – dříve interstátní silnice v Americkém dálničním systému, zařazena 11. listopadu 1926, vedla z Chicaga (Illinois), přes Missouri, Kansas, Oklahomu, Texas, Nové Mexiko, Arizonu, a Kalifornii, kde v Los Angeles končila. U.S. Route 66 měřila celkem 3 940 km (2 448 mil), byla nahrazena soustavou dálnic (interstate) a použita při výstavbě nových dálnic, jeden z nejdelších souvislých dochovaných úseků vede mezi městečky Seligman a Golden Shores v Arizoně.

Večeříme v obchoďáku VONS, tři si kupujeme 12 ks kuřete (3x prso, 3x stehno, 3x křídlo + 3x ještě něco) bez přílohy. Z Arizony se vracíme do jediného státu her v USA – Nevady, roku 1931 zde došlo k legalizaci hazardních her. Hotel Flamengo Hilton v Laughlinu má plné přízemí hracích automatů. Činím spolubydlícímu za ranní šustění (přebíral si polévky v prášku), ráno bude klid.

Fotogalerie

Zájezdy do Ameriky, recenze, hotely a ubytování

Vyhledat zájezd do Ameriky od všech cestovek na Invia.cz.

Vybrat ubytování v Las Vegas na Booking.com.

Také se může hodit

 

1.Díl cestopisu – Do Ameriky s cestovní kanceláří America Tours
2.Díl cestopisu – Z Las Vegas do Grand Canyonu
3.Díl cestopisu – Z Grand Canyonu do San Franciska
4.Díl cestopisu – San Francisko – druhé nejhustěji obydlené město USA
5.Díl cestopisu – Ze San Franciska do Los Angeles
6.Díl cestopisu – Návrat z USA s America Tours

Napsat komentář