Z Niagara Falls přes Buffalo do Washingtonu

Ráno nás probudil budík v 6:45h, ale nikomu se moc vstávat nechtělo. Projeli jsme městečko Niagara Falls a zamířili směr Buffalo. Hned na začátku města jsme zavítali na hokejový stadion Buffalo Sabres, kde 9 let trénoval a hrál známý český brankář Dominik Hašek.


silnice v americe

Buffalo

Později (asi v 10 hodin dopoledne) jsme se tam vrátili (mezitím jsme hledali poštu).

Pošta v USA

V 10 otevírali obchod se suvenýry, kde měli trička, puky, dresy, hokejky a další reklamní předměty na prodej.

Buffalo Sabres arena

dres dominik hašek

Lake Erie

Z Buffala jsme se úspěšně vymotali a vyrazili na krásné azurové jezero Lake Erie. Voda byla nádherně modrá, okolo samé loďky a modré nebe s mráčky. Budeme mít nádherné fotky. Vybalili jsme sváču a najedli se na lavičce u jezera. Stylový polední piknik :)

lake erie - piknik v usa

A už jedeme na Pittsburgh.

Cestování po USA – informace

Silnice a dálnice jsou upravené a všude, jakkoli to je daleko od civilizace, jsou okolo upravené trávníky. Na odpočívadlech (exit) jsou nápisy, upozorňující na nedovolené vyhazování odpadků do okolí za pokutu 200 – 1000 USD (amerických dolarů).

Všude, nejen u silnic, je uklizeno. Američané dodržují veškerá pravidla a také se za jejich porušení tvrdě platí.

Cesta a cestování v Dodge Caravan je pohodlné, i když někdy je těch hodin v autě dost a na každého to působí jinak. Ale zatím je nálada dobrá, i když občas se nějaký ten konflikt vyskytne. Miloš se střídá s tátou na místě navigátora, ale v některých městech to je zázrak se dostat ven.

Včera jsme byli v McDonaldu a nemohla jsem odolat dát si Milkshake jahodový. Bylo to o dost větší než v německém McD (natož v ČR). A byla k tomu malá lžička, alespoň mám něco na jogurty.

mc donalds v usa

Cesta autem probíhá skoro pravidelně takto:

Maminka si čte nahlas a vypráví to všem, Miloš poslouchá super nahlas svůj CD walkman a táta radí Martině. Jsem zvědavá, kdy tady nastane ponorková nemoc.

Všechno v Americe je povoleno, ale na druhou stranu tu vládnou přísná pravidla.

Plán dne je asi zhruba takový:

Ráno budíček v 6:45h, snídaně, ranní údržba :), sbalení a většinou po 8 hodině ranní jsme vyrazili autem. Dnes i včera následuje zhruba 8-mi hodinová jízda autem. Určitě už jsem něco shodila :)

New Yorku jsme určitě nachodili nejvíc. Ovoce tu nemá takovou skvělou ovocnou chuť, protože vše je uměle vyhnané.

Na silnicích jsou nápisy na billboardech, aby se řidiči připoutali a nejvyšší povolená rychlost je 75mil/hod, což by odpovídalo 104 km/h a může se 110 km/h maximálně.

Všichni to dodržují a nikdo víc nejezdí.

Silnice jsou perfektně značené s čísly, šipkami a směrem (jih, sever).

silnice v usa

Do Washingtonu jsme přijeli asi ve 00:20 a abychom nikoho nevzbudili, šli jsme si hned lehnout. Dům byl hezky prostorný.

Bydleli jsme u příbuzných, takže super výhoda a ušetřené peníze, které bychom dali za ubytování, jsme mohli procestovat.

Ubytování Washington (Booking)

Ubytování ve Washingtonu a okolí

Napsat komentář